the irishman

al pacino ve robert de niro birlikte nasıl duracak acabadan çok, ulan çok yaşlandılar nasıl oynayacaklar sorusunun daha ağır bastığı film. martin scorsese abimiz de niro'suz duramadı olm. pacino ise bonus sanırsamkine. steve zaillian'ın senaryoda göründüğü film, bi uyarlama. merakla bekliyoz. haa bu arada joe pesci filmde yer almaktan vazgeçmiş.

(bkz: jimmy hoffa)
devamını gör...
al pacino ve robert de niro aynı filmde. daha ne istenir ki.
bakıp okuduğum yorumlarda filmin uzunluğundan veryansın edilmiş ama kardeşim al pacino ve robert de niro dediğin adamlarda belgesel kıvamındaki kırk-altmış dakikalık filmlerde mi oynasın.
film hem kadrosu hem de dönem filmi olmasından dolayı bence gayet başarılı ve boş geçebilecek hafta sonunuzu fazlasıyla doldurabilecek bir yapım.


dipnot:
onlardan al pacino bizden şener şen ulan.
devamını gör...
ustaların jübile filmi olmuş, 2019 yılına damga vurması beklenilen martin scorsese filmi.
sinemanın en iyi oyuncularından olan al pacino, de niro ve joe pesci'nin başrolde oynadığı 3.30 saatlik bir netflix yapımı film.
--! spoiler !--

film gerçek bir olaydan esinlenerek izleyiciye sunulmuştur. filmin uzun oluşu ve gerilim bekleyen bizleri kısmen de olsa üzmüştür.

--! spoiler !--
devamını gör...
kötü film dersem çarpılırım emmeeeğğ oyuncuların ve yönetmenin hatırına da az biraz "overrated" hale getirilmiş sanki. türü, scorsese'yi sevenleri 3.5 saatlik süresine rağmen sıkmayacaktır. fakat iyi oyunculukların ve yönetmenliğin klişe mafya hikayesiyle boğulduğunu da düşünüyorum. tek bir an dışında ne gerdi, ne sürpriz yaşattı, ne de yükseltti. cgi'lar maalesef kötüydü. yine de iyice vasatlaşan son dönem hollywood sinemasında bulunmaz bi nimet.
devamını gör...
amerika birleşik devletleri yapımı biyografik suç filmi.

özet ve detaylar: the ırishman, bir mafya tetikçisi olan frank sheeran’ın hayatına odaklanıyor. ıı. dünya savaşı'nda görev almış eski bir asker olan frank sheeran, yıllar boyu bufalino suç örgütü için çalışmıştır. birçok ünlü isim için dolandırıcılık, tetikçilik yapan ve ‘irlandalı’ lakabı ile anılan sheeran, aynı zamanda işçi sendikası memurudur. frank sheeran’ın hayatından kesitlerin sunulduğu filmde, amerikan tarihinin en gizemli suç olaylarından biri olan işçi lideri jimmy hoffa'nın ortadan kayboluşuna da değiniliyor.
devamını gör...
irlanda aksanı ile okursak di oyriş men. de niro ve pacino dedelerin "toprak iyice çekiyor hacıt gitmeden bi mafya filmi daha patlatalim " deyip çektikleri ve izlemeyi dört gözle beklediğim sikorsizi yapıtı. yavaş akma sebebi de sikorsizi nin genel tarzı bu.
devamını gör...
209 dakika süren dün izlemeye başlayıp hangi kısmında uyuduğumu hatırlamadığım film. robert de niro ve al pacino var izlenir bence.
devamını gör...
eve gelince izleyim dedim eve girdim saat 11.00. misafir geldi etti 12. kahvemi icicem etti 12.30. filme başlasam bitirsem etti 3:30. eee! nasıl olacak??!

r de niro a pacino ve joe pesci nin oynadığı gengsta temalı pek merak ettigim film.
devamını gör...
(bkz: selamün aleyküm)

iki günlük yoğun mücadeleden sonra başlayıp bitirebildiğimiz ve beğenmediğimiz filmdir efenim. siyaset-bürokrasi-sendika-rüşvet-mafya-devlet işbirliğini görebileceğimiz bir film. bunun için üç buçuk saat bu filmi izlemeye gerek yok ki. biz bu filmi yaşıyoruz yıllardır zaten. tavsiye etmediğim bir filmdir efenim.
devamını gör...
türk sinema izleyicisi için çok da anlaşılır bir film değil. abd tarihinin bir bölümünde yaşanan italyan kökenli mafya-kamyoncular sendikası ilişkisi anlatılmış. ve bu konu abd li olmayan insanlar için hiç ilgi çekici değil. müslüm filminin bir abdli de oluşturacağı ilgiyle eşdeğer bu ilgi.

daha evvel italyan kökenli mafya ile alakalı filmler yapılmıştı ve onlar harika olmuştu. o beklenti ile izledim ve hüsran yaşadım. kadroyu da görünce acaba biraz olsun godfather heyecanı yaşar mıyım diye düşünerek izledim. ama alakası yok. ve film gereksiz derecede uzun.
devamını gör...
amerikalı değilseniz bir halt anlamazsınız, izlemeyin. amerikalı olmadığınız için amerikalı filmi izlememelisiniz. netekim amerikalı olanların bildiği amerikalı olayların anlatıldığı amerikalı filmi.

not: amerikalı değilim.
devamını gör...
robert de niro, al pacino ve joe pesci gibi isimlerin yaşlandığını gördüğüm film. netflix bi hayır yapıp film yerine mini dizi halinde yayımlasa daha iyi olurmuş. "başka isim bilmiyorlar zaten, hepsi tony" derken de tony montana'ya selam etmişler.
devamını gör...
beklentiye girmeden izlediğim fakat oldukça sevdiğim bir film oldu. öncelikle filmi bir haftada bitirebildiğimi söyleyeyim. normalde yarım bırakmayı sevmiyorum ama 40 dakika 40 dakika izleyince bir haftaya yakın bir sürede izleyebildim. godfather'da da bahsi bolca geçen kokuşmuş devlet yapısından tutun da insanların hırslarından ötürü düştükleri duruma kadar birçok konu ele alınıyor. kesinlikle bir godfather olmasa da yabana atılacak bir film değil. bana göre şu ana kadar yapılmış olan kült mafya filmlerinin bir belgeseli bir antolojisi tadındaydı diyebilirim.
devamını gör...
"bu kadar emektarı bir arada bulmuşuz bırakır mıyız?" filmi. hangi bir konuya değinelim efendim? scorsese, de niro, pesci ile birlikte birkaç kez çalışmışlıkları vardı, al pacino'yu ise hatırlamıyorum ama bu 4'lünün olupta, bu ağırlıkta bir filmin eleştirilecek yönünü bulmak ya zor olacaktır ya da çok az olacaktır. bana göre hikaye neyse de; dönem, giyim-kuşam, kullanılan alet-edevat, ağır italyan işi olması vb. gibi konuları seven insanlar için her ne kadar yeni bir durum ve senaryo olmasa da, bu 4'lüyü bulmuşken sevmemek olur mu? ayrıca bulamadım ama aşağıya koyacağım linkte muhakkak değinmişlerdir diye umuyorum. özellikle gençleştirme ve yaşlandırma efektleri ile alakalı sayın scorsese bambaşka şeylere imza atmış ve yardımlaştığı kişilere imza attırmıştır. izleyin izlettirin.

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar