the old guard

bir netflix filmi.

içinde;

bir adet kısa saçlı charlize theron
bir adet haçlı seferlerinde birbirine aşık olmuş müslüman/hristiyan gay çift
bir adet lezbiyen başrol karakter
ucuz aksiyon
kötü dialoglar

barındıran film.


gina prince-bythewood isimli kadın yönetmen çekti diye bazı mecralarda filmi öve öve bitiremediler ama film bildiğin rezalet.


netflix'in büyük bütçeli aksiyon filmlerinde son dönemde sadece extraction tutturdu.
onda da ne ilginçse eşcinsellik yok.

--- alıntı ---

the old guard, yıllardır paralı asker olarak çalışan bir grup ölümsüz askere odaklanıyor. thebae campus'ın prensesi eetion’un kızı olan andromecha ve ona eşlik eden diğer yunan mitolojisinden çıkıp gelen insanlar, 21. yüzyılda, paralı asker olarak çalışıyorlardır. ölümsüzlükleriyle yaşamak zorunda kalan paralı askerler, başka bir ölümsüzün varlığını keşfederler. bu kişi ise denizcilere hizmet veren siyahi bir kadındır. peşlerine düşen kötü niyetli bir topluluk ise onların varlıklarını keşfetmişlerdir. ölümsüzler anlayacaklardır ki, ölümden çok daha kötü şeyler vardır...


--- alıntı ---

bu arada filmde bir iki yerde türkiye ve türklük ile ilgili şeyler var. hani bizim milletimiz sever ya.

--! spoiler !--

ulan müslüman gey karakterin yavuklusu adama sevgisini döktüğü minibüs sahnesi ne kadar da rezaletti ya. bu kadar zorlama bir sahne olamazdı. normal bir çiftin aşkı için bile sahne bktandı.

--! spoiler !--
devamını gör...
deadpool'u andıran bol aksiyonlu netflix filmi. charlize theron hatrına ve boş zaman geçirmek için izlenir. charlize ablaya kısa ve siyah saç çok güzel gitmiş.
devamını gör...
yapımı kurtarması için kullanılan isimlerinde kurtaramadığı ve yavan kalan bir 2. sınıf aksiyon filmi. cumartesi gecesi eğlenmek ve hiçbir beklenti olmadan, çekirdek elde zaman geçirmek isteyen olursa diye film yapmışlar. tema olarak ise; ölümsüz birkaç kişinin tarihin seyrine "insanlığa yardım" mahiyetiyle verdikleri yöne doğrudan doğruya vurgu yapılıyor. şimdi netflix'in yapımlarında öne çıkan nokta sadece cinsel tercihler ve renk skalası değil. yapımlarda öne çıkartılan oyuncuları da iyi seçiyorlar, onun da üzerinden mesaj vermeyi seviyorlar. seçilen bu kişiler genel olarak toplumdan ayrıştırılmış karakterler olarak öne sürülüp, normal bir birey olarak gözümüze sokuluyor ve durum ciddi bir şekilde sekmiyor. theron ve tayfasının yerine ki yakın arkadaşı matthias schoenaerts'ta filmin içinde geri planda kalarak "nile" üzerine yoğunlaşan bir yapıya büründürülmüş. kameranın zoom'u genelde kendisinde. bunların hiçbirini sıkıntı yapmıyorum, içinde bu kadar silahı barındıran yapımdan üst düzey bir şey beklemek zordu zaten ama hiç olmazsa aksiyon severler için uygun sahneler mevcut.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar