the smiths

şarkı isimlerinde level atlamış, cool'luk seviyesine seviye katmış gruptur. isimler baya öznesi, yüklemi , yardımcı fiiliyle tüm cümle olarak karşımıza çıkar. saygıda kusur etmeyeceğim bir diğer gruptur kendileri, saygılar.

(bkz: there is a light that never goes out)
(bkz: a rush and a push and the land is ours)
(bkz: please please please let me get what i want)
(bkz: last night i dreamed that somebody loved me)
devamını gör...
80'lerde ingiltere'de çıkmış en önemli alternatif rock-britpop gruplardandır.
1982 yılında morrissey ve gitarist johnny marr tarafından kurulmuştur.
morrissey'in kendine has vokal stili, johnny marr'ın akıl almaz gitar riffleri ve çoğu bir hayli uzun isme sahip olan şarkılarıyla (there is a light that never goes out, stop me if you think you've heard this one before, please please please let me get what i want, some girls are bigger than others) büyük bir hayran kitlesine sahip olmuşlardır.
5 yıl boyunca oldukça esmişler fakat 1987 yılında durmuşlardır ve anlaşmazlıklar nedeniyle grup dağılmıştır.

there is a light that neve goes out
http://www.cogitosozluk.net...


some girls are bigger than others
http://www.cogitosozluk.net...


big mouth strikes again
http://www.cogitosozluk.net...
devamını gör...
konu müzik olunca kesin kenarlar çizmekten kaçınıyorum. zira sanat ruha hitap eden bir şey. hani yüzde yüz hitap etmez diye birşey yok. çoğunlukla hitap etmeyen bir şeyde bile güzel şeyler yakalanabilir. nasıl rap'ten nefret eden ben, eminem'in son iki albümünü yere göğe sığdıramıyorsam, alternatif rock'ta da çok ayrı sevdiğim grup ve isimler var. fazlalar mı ? hiç değiller. bir elin parmağını geçmezler. morrissey, r.e.m, pixies,.. ve tabii konumun sahipleri the smiths !!the smiths çok enteresan bir grup; çünkü sahnede sadece altı senecik kalmış bir grup. toplamda dört stüdyo albümü yapabilmişler "sadece". fakat buna rağmen her platformda feci saygı duyuluyor. peki neden ? çünkü bu grup indie'nin temel taşlarını oturtan grupların başında geliyor. yani öylesine bir alternatif grup değil. onu geçtim, vokalistleri fazla iyi. morrissey, çok enteresan bir sese sahip bir abimiz.
devamını gör...
--- alıntı ---

so please,please,please let me get what i want this time. lords know this would be the first time.

--- alıntı ---

dua gibi dinlediğim the smiths şarkısı, bazen. Allah'ım nolur ya nolurnolurnolurnolur. bu kez bari, lütfenlütfenlütfen. (bkz: tripli dua)
devamını gör...
frontmanı morrissey olan ingiliz müzik grubudur.
the smiths'in bana çağrıştırdığı şey şüphesiz gecedir. yaptıkları müzikte geceyi hissederim, kendine çekilme ve bu kaliteli müzikle doyuma ulaşma isteği verirler. çok tutkulu şarkıları ile bazen insanın boğazında bir yumruya neden olurlar.
there is a light that never goes out
ı know it's over
asleep
this night has opened my eyes
cemetry gates
some girls are bigger than others
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar