the walking dead

polis memuru rick'in kovaladığı suçlular tarafından vurulup bir hastane odasında gözlerini açmasıyla başlayan olaylar serisi. şimdiye kadar izlediğim en sürükleyici dizi, olaylar güzel kurgulanmış. seyretmeye değer.
devamını gör...
pilot sezon olarak yayınlanmış ilk 6 bölümünü frank darabont'un yönettiğinin öğrenilmesi diziyi izlemek için pekiştirici bir bahane olabilir.
yeni alınan habere göre bıraktığını duyduk tabii. bundan sonrası bakalım nasıl olacak.
devamını gör...
sezon finali yapmış ve yeni sezonu için bizi 9 ay bekletecek olan dizidir.
sezon finalinin özellikle ilk yarısı akıllara zarardır. aklını fıydıttırtabilir izleyene. benden söylemesi.

devamını gör...
şu dizinin normal zombi film-dizileriyle arasındaki farkı hayrına açıklayacak biri çıkarsa izleme ihtimalimin olabileceği dizi.
devamını gör...
3. sezona çok sağlam başlamış dizi. çok karanlık, kasvetli, sert, tam istediğimiz gibi. bu hapisanenin ekmeğini daha da yerler. buarada ayrı bir parantez de t-dog a açmak istiyorum. kendisi korku filmlerinde oynayan "zenci" karakterlerin gururu oldu resmen. akranları en başta ölen karakterler olarak sinema tarihindeki yerini alırken o 3 sezondur ölmeden dayanıyor.
izleyin efenim...
devamını gör...
3. sezonuna başlamış diye duyduk. şu an izleyecek dizim olmasa affetmez anında izlerdim. ama daha iyi oldu böyle, hem zor zaman için saklamış hem de iyice merak etmiş oluyorum böylece. *
devamını gör...
ilk 2 sezonda yaptıklarının aynısını yaptılar ve beni şaşırtmadılar ilk bölüme bütün bütceyi yatırıp diğer bölümlerde yatacaklar.

--! spoiler !--
hareketli bir sezon başlangıcı ama yine hatalarla dolu kandan bulaşan bir virüs olmasına rağmen bu adamların ağzı yüzü kan içinde temizlenmiyorlar üstüne üstlük o haldeyken öpüşüp koklaşıyorlar, yaşlı amcam ayak bileğinden ısırılıyor ayağını kesiyorlar virüs vücuda bulaşmasın diye 2. sezonda ısırıldıktan hemen sonra anında zombiye dönüşenler vardı, bir de zombilerin kafalarını uçururken kan fışkırıyor ama bu adamlar ölü ya ne kanı kansız uğursuzlar. neden insan gibi film ve ya dizi izleyemiyorum.

--! spoiler !--
devamını gör...
3. sezon ilk bölümü gayet başarılıydı. en azından doyasıya zombi gördük hele şükür. bu sezon olaylar bir hapishanede geçecek. keyifli olacak gibi. buarada zombilerin makyajını kim yapıyorsa bravo çok iyi iş çıkarmış.
devamını gör...
3.sezonun 4. bölümüyle yerle bir etmiştir.

--! spoiler !--

bu nasıl dehşet bir bölümdü. bütün bölümü heyecanla izledim. dizinin pek işlevi olmayan siyahi karakteri t-dog nasıl bu sezona kadar yaşadı diyordum ki bu bölümde pisipisine ısırıldı ve nihayetinde kendini feda ederek öldü. hapishanede ilk olarak mahkumlarla karşılaştıklarında ortalık karıştığında kendi başına kaçan bir mahkum vardı. biz adama öldü gözüyle bakarken, meğer adam intikam için fırsat kolluyormuş. ulan ne güzel temizlemişlerdi de hapishaneyi mutlu mesut yaşayacaklardı ama birden herşey allak bullak oldu bu mahkumun yüzünden. finalinde gözlerim doldu la vallahi bak. ben ki lori ölsün diye gözüne bakıyordum kadın gider ayak sevgimi kazandı. oğluna söylediği son sözler, o oyunculuğu muhteşemdi. bebeğinin yaşaması için kendini feda etti. ..ve rick.. cidden finalinde beni allak bullak etti. bebeğini gördükten sonra karısının öldüğünü anladığı o dakikalarda döktürdü resmen. o nasıl bir oyunculuktur. acayip gerçekçiydi.. üzüldüm ya off off

--! spoiler !--
devamını gör...
izlediğim ender dizlerden biridir. 3. sezonuna 8. bölümde ara vermiş olmasına rağmen bilinç altıma fena halde yerleşmiş durumda. o kadar ki, rüyamda dizin önemli karakter oyuncularından biri olarak gördüm kendimi. hunharca zombi öldürüyordum. izlemesem mi artık ne?
devamını gör...
hafta hafta izlemek yerine sezon sezon izlenmesi daha iyi olacak olan dizidir. genellikle dizi sezon sonlarında çok durağan gitmektedir. birkaç bölüm üst üste durağan gittikçe bolum bekleme aralığı bir hafta uzun gelmekte. bir hafta bekledikten sonra, sonraki diğer bolum de beklentilerini karşılamayınca insan bir yerden sonra kopuyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar