the wheel of time

(bkz: zaman çarkı)

robert jordan'ın külliyatıdır. 13 ciltlik dehşetengiz bir seri. fantastik edebiyata muhteşem bir katkıdır.

bildiğim kadarıyla 12. kitabından sonra yazarımızı kaybetmiştik. seriyi eşi ve yapımcısı bitirecek diye duyduk. kendisinin bitirmesini tercih ederdik amma ve lakin, buna da razıyız. henüz 7. kitabında olduğum içün, son kitaplar hakkında bir yorumda bulunamayacağım. fekat ilk 6 kitap şimdiye kadar okuduğunuz fantastik türleri size unutturacak nitelikte.

meraklılarına şiddetle ve övgüyle tavsiye ederiz.
devamını gör...
a song of ice and fire serisi yani game of thrones ile fantastik kitap dunyasinda basabas bir yaris halinde olan seri.
henuz okumamis olmakla birlikte iki serinin benzer bircok noktasi oldugu soyleniyor.
devamını gör...
savaş, iç savaş, siyaset, ticaret, entrika, ihanet, dostluk, fantastik öğeler, ara sıra ergenlikler, ne ararsanız bulunabileceğiniz sürükleyici robert jordan şaheseri.

aslında 14 kitaplık seri ama bir de hikayenin 20 yıl öncesinde moiraine ve lan'in yollarının kesişmesinin anlatıldığı yeni bahar isimli kitap var. bazıları sıfırıncı kitap diye yeni bahar'dan başlıyormuş ancak kesinlikle ilk dört kitaptan sonra okunmalı.

ayrıca çok fazla sayıda karakter içeriyor ve olaylar çorba gibi birbirine girmeye başlıyor. bu yüzden nedamet getirmemek için hiç ara vermeden okumak gerek. işte burada işsizlik devreye giriyor. işsizseniz okuyun.

haramiler e-kitap şeklinde ortamlarda yayıyor. fakirler sözde oralardan indirip okuyormuş.
devamını gör...
an itibariyle 10 serisini indirdim bile. maksat e arşivimde bulunsun. site 10 taneden sonra ertesi güne veriyor hakkı. lazım olanlar için link verebilirim ama vermiyorum maksat uyuzluk. kendiniz bulun olm. ben bir sürü arkadaş edinerek bu tür şeylere ulaşıyorum huna hunaaa ne kadar da hazırcı bir millet.
devamını gör...
gerek karakterleri, gerek olay örgüsü, gerekse an an hikayeyi yaşatan betimlemeleri ile yeryüzünün en sürükleyici fantastik kitap serisidir. al'lan mandragoran karakterinin "ölüm tüyden hafif görev dağdan ağırdır" repliği hala hafızamda kazılıdır. olur da zaman bulursam tekrar okumak istiyorum. fakat okumaya başlarsam, bir ay boyunca başka herhangi bir şeye odaklanamayacağım. bu nedenle erteliyorum hep zaman çarkını.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar