ticarette reklama verilen paraya acımak

bizim insanımızın çoğu ticaret yaparken üretim ve satış kısmı dışında pek detaylara girmeyi sevmez. reklam özellikle, boş bir yatırım olarak görünür. "ben zaten yaptığım kaliteli üretimle kendimi piyasada uzun zaman alsa bile gösteririm" düşüncesi, doğru ama gereksiz bana kalırsa. neden o kadar bekleyesin? diyelim ki seracılık işiyle ilgileniyor, çiçek vesaire satıyorsun. saksılı bitkiler için işyerine özel logolu bir ambalaj bile çiçeği havalı gösterir. ürün kaliteliyse ambalajı görenin zihnine kazınır o logo. reklam; müşteri ve müşteri adayların bilinç altına müthiş oynama yapar. sıradan şeffaf bir poşette satılan toprak mı daha cazip gelir yoksa üzerinde logo ve bilgilerin yer aldığı bir ambalajlı toprak mı? bence ikincisi. üstelik ambalajın bir kısmında şeffaf pencere bırakıp müşteriye "ürünümün kalitesini göstermekten çekinmemm" mesajı vermek de mümkün.

velhasıl, reklama verilen paraya acımayacaksın. ne demiş ünlü filozof cem yılmaz; acıma yeti'me...
devamını gör...
yahudileri bilirsiniz ticarette gelişmislerdir. onlar için 100 liranın 90 lirasını reklam için harcarlar derler. reklamsız olur mu? dünyanın en kaliteli işini de yapsanız reklamsız bir yere gelemezsiniz.
devamını gör...
boşa harcanan paraya acınır. ''reklam olum, reklama verilen paraya acımayacaksın'' kafasıyla parayı çöpe atmak da doğru değil tabi.

kendime, eş dosta aparatif olarak seo ile ilgileniyorum. pek de bilmez herkes. bazen rastlıyorum, görüyorum; arkadaş internet sitesi yaptırmış, dönüş alıyor musun diyorum pek değil diyor. hatta internet sitesi + seo vaadeden... çoğu çöp. almışlar bilmem ne kadar para. en son aynı sektörden çok eski bir tanıdığma sordum internet sitesini görüp. internetten pek anlamayan tipler. ''o işler boş işler'' dedi bana. uzun zamandır da görüşmüyoruz. bilmiyor benim bu konuyla ilgimi. dedim ki boş değil de bu internet sitesi sana dönüş kazandırmaz. adamını bulacaksın. ama işte o kısım en zoru.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar