bu kurtlardan istanbul da çok var diyebileceğimiz kurttur. bu kurt sanki kurt dumanlı pis havayı sever sözünü duymuşçasına en ağır ve olumsuz şartlarda kitabını okumaya devam etmektedir. ben kitap okumak için sakin, huzurlu bir ortam ararken bu kurtlar her ortama hazır ve nazır olarak kendilerini yetiştirmektedirler.
devamını gör...
eğer erkekse kızları yanlamaya çalışıyordur. ama maalesef hiç sempatik değiller. çok zavallıca :( kız ise kesin vampirli kumpirli kitap okuyordur. çok sürükleyici! olduğu için otobüste de okumak istiyordur. bu da daha itici,hatta mide bulandırıcı.
devamını gör...
1 saatlik sıkıcı metrobüs yolculuğunda cep telefonu ile oynayacağına kitap okumayı seçmiştir.

ayrıca kızlara yaranmaya çalıştığımı iddia eden varsa özelden kapışabiliriz! *
devamını gör...
biri de çıkıp demiyor ki çocuğun veya kızın sınavı vardır soruların oradan çıkacağını duymuştur. can havliyle girmeden sınava ne kaparsak kar diyordur. şimdi bak beyim sen başlıkta kitap demişsin roman dememişsin ben onu her yere çekerim.
devamını gör...
yabancı dil bilenleri o yabancı dilde okur ki, okuduğu anonime dönüşmesin.

ortak okumanın ne gibi zararlar var derseniz; siyasi okursunuz, ne bilem okuduğunuz sayfada romantik bir an tasvir edilmektedir falan filan...ne gerek değil mi?
devamını gör...
herkesin hayatta kalmaya çalıştığı otobüste küçük bir devrim yapmaktır. sabahın köründe işe yetişememe stresi, dolu geçip durmayan otobüsler, güç bela zorla kendini bir otobüse ittirmek ve inilecek kapının son basamağında tek ayağınla durup hayatta kalmaya çalışmak.. anlayamazsınız..böyle bir ortamda kitap okumak lüks. yapabilenin komando eğitimi aldığını düşünüyorum.
devamını gör...
ilginç olan onun otobüste kitap okuması değil, otobüsün kitap okumaya elvermeyecek derecede kalabalık olmasıdır. gayreti takdire şayandır, şayet adam gibi bir şeyler okuyorsa. mesela şunları okumaktansa hafif bir müzik eşliğinde camdan dışarıyı seyretmek hatta tutunduğun demire daha önce dokunmuş kişilerin hijyensizliği üzerine kafa yormak daha mantıklıdır:

hayatın sırrı tarzındaki kişisel gelişim zırvaları, nasıl ünlü oldum tarzındaki meşhur saçmalıkları, gizli gerçekler tarzındaki uyduruk komplo teorileri, allah sana yeter tarzındaki din soslu goygoylar, sıradışı bir aşk tarzındaki popülist edebiyatsızlıklar...
devamını gör...
takdir edilesi kişidir. dikkati kolaylıkla dağılan ve kitap okumak için sessiz ortama ihtiyaç duyan ben için, fazlasıyla zor bir durumdur. merak ettiğim ayrı bir konu daha var. arkadaş yolculukta bir şeyler okurken hiç mideniz bulanmıyor mu ya yoksa bu sadece bana özel bir durum mu? nasıl bir taktik uyguluyorsunuz bu durum için?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar