tilki

bazı insaların kafasında, kırk tanesi birden kuyrukları hiç bir birine değmeden dolaşır. kurnaz olan tilki değil kırk tilkiyi kafasında dolaştırandır.
devamını gör...
bazen insanların kafasının içinde bunların kırkı birden dolaşır da kırkının da kuyruğu birbirine değmez.

köpek, kurt ve çakalla akraba bir hayvan. ülkemiz kırsalında bunlardan çok var. çok ürkek ve göze görünmekten hoşlanmayan bir hayvan olmasına rağmen özellikle gece yapılan şehirlerarası seyahatlerde karşıdan karşıya geçerken ya da yola paralel koşarken görülebilirler.
devamını gör...
resmine baktıkça insanın bundan ne kürk olur bee diyesi geliyor desem inanmayın. diyemez insan içinden bile. günah lan zavallı hayvanların postundan kürk yapmak için onların ölmeden derilerinin soyulması gerektiğini bilmiyorsunuzdur tabii. malum ölünce deri istenilen şekilde cikmiyormus. bedene bağlanma ve kan hücrelerinden dolayı.

neysr her turlu doğada bir klası olan hayvan su tilki. asillige bakın lan.
devamını gör...
kendisini gözlemleyen insanların ve kurguya dayalı öykülerin söylediğine göre, "kurnaz" olan canlıdır. fakat bana göre "kurnaz" değil, "akıllı" ve "egoist" bir canlıdır. gözü, burnu, kulağı, hâl ve hareketleri de sevimlilik içermektedir. bende olumlu bir intiba bıraktı. arada muzırlık yaparak tavuk, horoz, hindi filan çalar ama ona da doğası böyle emrediyor, yapacak bir şey yok. sigortalı bir işe girecek hâli yok ya hayvanın.*
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar