timurtaş uçar

gerek sesi gerek karizması ile gerekse de agresif konuşŸma tarzıyla insanı gaza getiren, bugünün sorunlarını 15-20 yıl önce, şŸimdi içinde yaşŸayanların çoğŸundan daha iyi görebilmişŸ rahmetli hocaefendidir.
genişŸ bir kitle tarafından istanbul'daki çeşŸitli camilerde verdiğŸi vaazlar takip edilmişŸ, ehl-i sünnete çok katkısı olmuşŸtur.
senelerce 2000 yılına, türkiye'nin islam devleti olarak gireceğŸine inanmışŸ ve dile getirmişŸ, 2000 yılı ocak ayında da vefat etmişŸtir.
internette çok yerde sohbetleri halen binlerce kişŸi tarafından dinlenip, paylaşŸılmaktadır.
(bkz: ruhuna el-fatiha)
devamını gör...
hakk'ın gür sadasıydı timurtaş hoca. sohbet kasetlerinin bolca dinlendiği bir evde büyümüş olmaktan mütevellit kendimi bahtiyar sayarım. şeriat'ı sonuna kadar, korkusuzca savunan gerekli yerlere gerekli cevapları vermekten imtina etmeyen cesur bir adamdı. ondaki yürek ve ruh şimdi bizlerde olsaydı çok farklı olurdu her şey.

rabbim mekanını cennet eylesin. amin.
devamını gör...
eskiden * seyyar satıcıların, arabalarında kasetlerini sattığı rivayet edilen vaiz. Ayağına taş değse siyonistlerden bileceksin anlayaşının temsilcisiydi. ayrıca o dönemin diğer ünlü vaizi için

(bkz: naim karaman)
devamını gör...
1944'te elazig'in sivrice ilçesi uslu köyünde dogdu. imam hatip lisesi'ni elazig'da bitirdikten sonra ıstanbul yüksek ıslam enstitüsü'ne girdi. ögrenciligi esnasinda basladigi vaazlar dikkat çekti. malatya vaizligi, mus müftü vekilligi yapti.

bir vaazında istanbul u kafir ettiler,cehenneme çevirdiler. istanbul kafir olmuştur. ben şikayetçiyim demiştir.
devamını gör...
istanbul'un fethini bizzat yaşamış gibi anlatan, bir dönem insanlarımızın şuurlanmasına vesile olan (bu fakir de dahil), her vaazında mutlaka ama mutlaka fasık ve münafıkları cehenneme sokup çıkaran, ne kadar unutulmuş ve/veya müfta bih olmayan fetvalarla dinleyenleri bile cehennemlik ilan edebilen ama kendisinin Allah' a imanı noktasında zerre kadar şüphem olmayan muhterem ve muhteşem insan. Allah gani gani rahmet eylesin.
devamını gör...
müslümanlar arasında "neme lazımcılık" hadisesinin yayılmasının zararlarından bahsettikten sonra,

-neme lazım diyen bir müslüman, ebu cehillere lazımdır!

sözünü söylerek aklıma kazınan kişi. nüktedan ve söyledikleri ile farkındalık oluşturan bir insandı. Allah kendisinden razı olsun, mekanı cennet olsun.
devamını gör...
kasetleri çok meşhurdu. o kasetlerde öyle bir cehennem tanımı yapardı ki dinlerken o uzun tanımlarla kendinizi kazanların içinde kaynarken görürdünüz. bunalır ve namaza yönelirdiniz. ama o zamanlar şimdiki gibi özgürlükler yoktu tabi. cehennem deyince millet namaza giderdi. şimdi ise cehennem deyince adam *salla gitsin diyor.
devamını gör...
süleyman ateş'in diyanet isleri başkanı olmasından sonra 1976'da istanbul müftü başmuavini oldu. şehzadebaşı ve eminönü yeni camii'ndeki vaazları büyük ilgi gördü.

1979'a kadar her vaazında camiler doldu taştı. 1980 ihtilalinden sonra vaizlikten alinip beykoz çavusbasi köyüne imam hatip olarak tayin edildi. 1990'da ümraniye imes camii'ne tayin edildi. 1999 basinda 32 yil emek verdigi diyanet işleri'nden emekli oldu fakat vefat edene kadar köşesine çekilip oturmamıştır.

Allah razı olsun mekanı cennet olsun.
devamını gör...
sert mizacıyla anadoludan istanbula yeni gelmiş körpe gençlerin hidayetinde büyük rol almış hocaefendidir. o kadar ki onun vaazından sonra kendini meclis önünde eylem yaparken bulmak mümkün olabilir. bunu caminin içindeki hacı abilerin tavırlarından da anlayabiliriz. hoca şiddetli bir biçimde sistemi eleştirirken cemaatten bir abi çıkıp vay kafiiir diye bağırmaya her zaman hazır durumdadır.
Allah rahmet eylesin yetişemedik ona.
özelikle bazı replikleri çok iyidir:
vallahi kafir billahi kafir .
bütün laiklere bakın hepsi .....dir.
-(.bir olayı alattıktan sonra) öyle değil mi?
(sessizlik olur)
- konuşsanıza yav öyle mi değil mi?
+ evet öyle
- bak ben demedim siz diyorsunuz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar