timurtaş uçar

gerek sesi gerek karizması ile gerekse de agresif konuşŸma tarzıyla insanı gaza getiren, bugünün sorunlarını 15-20 yıl önce, şŸimdi içinde yaşŸayanların çoğŸundan daha iyi görebilmişŸ rahmetli hocaefendidir.
genişŸ bir kitle tarafından istanbul'daki çeşŸitli camilerde verdiğŸi vaazlar takip edilmişŸ, ehl-i sünnete çok katkısı olmuşŸtur.
senelerce 2000 yılına, türkiye'nin islam devleti olarak gireceğŸine inanmışŸ ve dile getirmişŸ, 2000 yılı ocak ayında da vefat etmişŸtir.
internette çok yerde sohbetleri halen binlerce kişŸi tarafından dinlenip, paylaşŸılmaktadır.
(bkz: ruhuna el-fatiha)
devamını gör...
Allah rahmet eylesin.sohbetleri dinlenesidir.arada bol bol güldürür.sıkmadan akıcı ve kendine özgü bir tonla anlatır.
devamını gör...
hakk'ın gür sadasıydı timurtaş hoca. sohbet kasetlerinin bolca dinlendiği bir evde büyümüş olmaktan mütevellit kendimi bahtiyar sayarım. şeriat'ı sonuna kadar, korkusuzca savunan gerekli yerlere gerekli cevapları vermekten imtina etmeyen cesur bir adamdı. ondaki yürek ve ruh şimdi bizlerde olsaydı çok farklı olurdu her şey.

rabbim mekanını cennet eylesin. amin.
devamını gör...
eskiden * seyyar satıcıların, arabalarında kasetlerini sattığı rivayet edilen vaiz. ayağına taş değse siyonistlerden bileceksin anlayaşının temsilcisiydi. ayrıca o dönemin diğer ünlü vaizi için

(bkz: naim karaman)
devamını gör...
1944'te elazig'in sivrice ilçesi uslu köyünde dogdu. imam hatip lisesi'ni elazig'da bitirdikten sonra ıstanbul yüksek ıslam enstitüsü'ne girdi. ögrenciligi esnasinda basladigi vaazlar dikkat çekti. malatya vaizligi, mus müftü vekilligi yapti.

bir vaazında istanbul u kafir ettiler,cehenneme çevirdiler. istanbul kafir olmuştur. ben şikayetçiyim demiştir.
devamını gör...
istanbul'un fethini bizzat yaşamış gibi anlatan, bir dönem insanlarımızın şuurlanmasına vesile olan (bu fakir de dahil), her vaazında mutlaka ama mutlaka fasık ve münafıkları cehenneme sokup çıkaran, ne kadar unutulmuş ve/veya müfta bih olmayan fetvalarla dinleyenleri bile cehennemlik ilan edebilen ama kendisinin Allah' a imanı noktasında zerre kadar şüphem olmayan muhterem ve muhteşem insan. Allah gani gani rahmet eylesin.
devamını gör...
facebookta adina grup açılmış mubarek zat. #/group.php?gid=9287992378&ref=ts" target="_blank">http://www.facebook.com/hom...
devamını gör...
çok küçük yaşta vaazlarını işittiğim... insanı harekete geçirci uslubu olan vaiz efendi. Allah rahmet eylesin
devamını gör...
müslümanlar arasında "neme lazımcılık" hadisesinin yayılmasının zararlarından bahsettikten sonra,

-neme lazım diyen bir müslüman, ebu cehillere lazımdır!

sözünü söylerek aklıma kazınan kişi. nüktedan ve söyledikleri ile farkındalık oluşturan bir insandı. Allah kendisinden razı olsun, mekanı cennet olsun.
devamını gör...
cumhuriyet tarihinde yetişmiş ender imamlardan biri..hatta bu devirde yetiştiğine inanmakta güçlük çektiğim imam.yaşarken tanımayı istediğim insanlardan biri.
devamını gör...
kasetleri çok meşhurdu. o kasetlerde öyle bir cehennem tanımı yapardı ki dinlerken o uzun tanımlarla kendinizi kazanların içinde kaynarken görürdünüz. bunalır ve namaza yönelirdiniz. ama o zamanlar şimdiki gibi özgürlükler yoktu tabi. cehennem deyince millet namaza giderdi. şimdi ise cehennem deyince adam *salla gitsin diyor.
devamını gör...
süleyman ateş'in diyanet isleri başkanı olmasından sonra 1976'da istanbul müftü başmuavini oldu. şehzadebaşı ve eminönü yeni camii'ndeki vaazları büyük ilgi gördü.

1979'a kadar her vaazında camiler doldu taştı. 1980 ihtilalinden sonra vaizlikten alinip beykoz çavusbasi köyüne imam hatip olarak tayin edildi. 1990'da ümraniye imes camii'ne tayin edildi. 1999 basinda 32 yil emek verdigi diyanet işleri'nden emekli oldu fakat vefat edene kadar köşesine çekilip oturmamıştır.

Allah razı olsun mekanı cennet olsun.
devamını gör...
harika bir uslubu olan mrhum.

her ne kadar o bileri sevmesede benim severek dinlediğim islam alimi.
devamını gör...
timurtaş uçar... o,kürsünün hakkını veren adamdı... rabb'im rahmetiyle haşreylesin.(amin.)
devamını gör...
çocukluğumda bol bol vaaz kasetlerini dinlediğim hoca efendidir. alah rahmet eylesin.
devamını gör...
sert mizacıyla anadoludan istanbula yeni gelmiş körpe gençlerin hidayetinde büyük rol almış hocaefendidir. o kadar ki onun vaazından sonra kendini meclis önünde eylem yaparken bulmak mümkün olabilir. bunu caminin içindeki hacı abilerin tavırlarından da anlayabiliriz. hoca şiddetli bir biçimde sistemi eleştirirken cemaatten bir abi çıkıp vay kafiiir diye bağırmaya her zaman hazır durumdadır.
Allah rahmet eylesin yetişemedik ona.
özelikle bazı replikleri çok iyidir:
vallahi kafir billahi kafir .
bütün laiklere bakın hepsi .....dir.
-(.bir olayı alattıktan sonra) öyle değil mi?
(sessizlik olur)
- konuşsanıza yav öyle mi değil mi?
+ evet öyle
- bak ben demedim siz diyorsunuz.
devamını gör...
sesi gerçekten gaza getiren birazda korkutan,elleri öpülesi hoca.
söylediklerinden çok şey kaptım. Allah ondan razı olsun.
devamını gör...
o zamanlar çift kasetli teyipler yoktu. biz de bir teyipte kasetini çalıp öbür teyipteki kasede kaydederdik ama araya ortam sesi girmesin diye de çok sessiz olurduk. hem kayıt, hem dinleme aynı anda. oh keka.

bu arada bu kayıt olayından ötürü hak geçtiyse yandık tabii.
devamını gör...
12 eylülde sakallarını tek tek yolup, gelsin de Allahın seni kurtarsın diye işkence edilen mübarek zattır. hakkında 55 dava açılmış, hepsinden beraat etmiş, idamla yargılanmış,tamamıyla özgür olduğu günden 4 gün sonra da vefat etmiştir...


eşinin anlattığına göre:

"hocaefendi 86 kilo ile gitti 63 kilo ile geldi. çocuklarım babalarını tanıyamadı. daha önce onu hiç görmediğimiz gibi gördük; sakalsız, bıyıksız... 'hadi Allah'ın, cemaatin, etrafında dönen gençler gelsin de seni kurtarsın.' diyerek sakallarını tek tek yolmuşlar. 'hangi örgüttensin? arkanda kimler var?' diye sorular soruyorlarmış. o da 'bana kur'an'ı anlat diye diploma verdiler. ben de onu anlatıyorum.' diye cevap veriyormuş. en sonunda 'senin Allah demen bizim için suç olarak yeter.' demişler."

Allah rahmet eylesin
devamını gör...
kendisini dinleme fırsatım olmadı maalesef ama eşi mevlüde hanım, artık karakola gidip gelmesine alıştıklarını söylemişti. oğlunun hukuk okumasının sebebi de buymuş, bu haksızlıklara dayanamaması. o kadar çok anılar anlattı ki o gün, benim de dahil olduğum 80 sonrası neslin aklının alabileceği gibi değil.

hani akepe şöyle akepe böyle diyorlar ya bazıları, bu vesileyle onların da kulakları çınlasın..
devamını gör...
türkiye de tevhidi en güzel şekilde anlatan hocalardan birisidir. gördüğü işkencelere rağmen taviz vermemesi tevhidi ne kadar iyi anladığının kanıtıdır*
devamını gör...
vefat ederek fani dünyadan ayrılmasıyla hakkını layıkıyla verdiği kürsülerin yetim kaldığı, vaizlik müessesinin neredeyse kapandığı, yeri doldurulamaz büyük hatip, alim zat...
devamını gör...
oäžlunun zerre kadar irfanından nasiplenemediği hocadır. oğlu olan sancaktepe beld. başkan yardımcısı av.yusuf uçar son derce hazımsız, şukela, lafını sözünü bilmeyen bir tiptir.
devamını gör...
youtube'da akif'in "tükürün" şiirini saatlerce dinleyip sıkılmadığım, 80'lerde alanı terk etmeyip tek başına mücadele veren yegane insan..
devamını gör...
"adam gibi adam" sözüne en çok yakışanlardan..haksızlık karşısında elif gibi dimdik duran, hakk'ın emrinde halkın hizmetinde bir hayat geçirmiş hocaefendi..mekanı cennet olsun inşallah..
devamını gör...
sözüne itibar edilesi, doğru olan yolda ömür geçirmiş bir mücahittir.
devamını gör...
cemaati coşturan bir hitabete sahipmiş kendisi. açıp açıp dinlemeli kafalar yerine gelmeli. Allah rahmet eylesin..
devamını gör...
'cenab-ı Allah' (cc) kendisine rahmeti ile muamele etsin... onun bu fani alemden göç etmesi ile cami kürsüleri 'yetim' kalmıştır...
devamını gör...
dinimi öğrenmemde vaazları çok önemli yer tutan, canlı vaazlarını bir kez olsun da dinlemediğim için hayıflandığım , hangi cemaatten olursa olsun herkesin rahmetle andığını ve sevdiğini görünce " müminlerin güzel gördüğü Allah katında da güzeldir " hadis- i serfini hatırladığım . rabbimden amel defterini kıyamete kadar açık tutmasını dilediğim mübarek hoca efendi
devamını gör...
mehmet akif'in şiirini çok hoş okumuştur:
lakin kendi sesini bu fonla dinleseydi, celallenirdi muhtemelen.
devamını gör...
ne zaman aklıma gelse hüzünlendiğim hiç bir kasedini kacırmadığım degerli hocam. hele birde "istanbul kafir olmuş" diye bir konuşması vardır ki titriye titriye dinlediğim büyük alim. Allah rahmet eylesin. Allah ondan razı olsun..
devamını gör...
vaazlarında sisteme açık açık giydirmiş hoca efendinin , oğlundan talihsiz beyanat , vaazları ve yaşantısı ortada.
devamını gör...
gözünü budaktan sakınmayan,rant peşinde koşmayan ve söyleceğini korkusuzca, dolandırmadan söylerdi rahmetli. cenazesine onbinler katılmıştı. Allah rahmet eylesin.
devamını gör...
hep sözlükte yad edildiği zaman saadet partili çevreler tarafından oğlunun hürriyet gazetesine verdiği iddia edilen röportaj konan kişidir.

alıntı yaparlar ama link vermezler,hürriyet gazetesine güvenmeyin kayıp trilyon davasında şöyle yaptı derler ama işlerine geldi mi inanırlar.

biz bilgi olsun diye koyduk diyesi var yine.

(bkz: saadet partili mantığı)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar