680 başlık / 1667 tanım
bugün ateistler kuran'a müslümanlardan daha uygun yaşıyor kuzenle evlenmek 15 temmuz sonrası ortadan kaybolan cemaatçi yazarlar senin doların varsa türk milletinin de imanı var gerçek bir kur'an mümininin büyük atatürk'e düşman olması imkansızdır feridun düzağaç'ın uludağ sözlük yazarına dava açması en havalı boş kağıt nasıl verilir yarışması bekarlar ve öğrenciler için kolay ve lezzetli yemek tarifleri seçimler siyasi faaliyet değildir müzekart kadınları mutlu etmenin yolları trans birey komşu olduğu halde birbirini sevmeyen iller kalbin kırılması beni bilginle kırbaçla 17 herhangi bir kişilik bozukluğuna sahip olmamak sarılmak pazar yerinde ekrem imamoğlu ile teyze arasında geçen diyalog sazan balığı vs çupra balığı sivas katliamı 10 years challenge sözlük yazarlarının en favori bedduaları berat albayrak'ın bugünlerde sürekli hedefi tutturması diyanet işleri başkanlığı hasta olmak çok imla hatası içeren tanımları eksilemek sözlüğün en gereksiz yazarı gocunan varsa gocuk giysin dünya sözlük nostalji severler derneği bıyık uydurulmuş aforizmalar esnaflardaki hesap makinesi ile indirim klişesi ebubekir sifil eğrelti otu yeşil elma vs kırmızı elma teyze kızı amca kızı dayı kızı hala kızı hepsi caiz dünya yardım bir müslümanın aklına takılan 91 soruyu es geçip rakip hocalara saran geleneksel islamcı sözlük yazarlarının söylemek istedikleri çadırların içinde sevişildi ceylan ertem ilginç diyaloglar ismet özel sözlük yazarı olsa alacağı mahlas

1100 akademisyenin askeri polisi katliamla suçlaması

aralarında koray çalışkan soytarısının da bulunduğu 1100 akademisyen'in yayınladığı ortak bildiride

''devletin başta kürt halkı olmak üzere tüm bölge halklarına karşı gerçekleştirdiği katliam ve uyguladığı bilinçli sürgün politikasından derhal vazgeçmesi gerekiyor.devletin vatandaşlarına uyguladığı şiddete hemen şimdi son vermesini talep ediyor, bu ülkenin akademisyen ve araştırmacıları olarak sessiz kalıp bu katliamın suç ortağı olmayacağımızı beyan ediyor, bu talebimiz yerine gelene kadar siyasi partiler, meclis ve uluslararası kamuoyu nezdinde temaslarımızı durmaksızın sürdüreceğimizi taahhüt ediyoruz." ifadelerine yer verildi.

şimdi bu 1100 akademik eşeğe hatırlatalım

1-devlet katliam yapmıyor terörle mücadele ediyor.devlet katliam yapıyor olsa göç etmek zorunda kalan insanda kalmaz !
2-devlet kürt halkını değil ermeni pkk terör örgütünü temizliyor.
3-devlet ,kürt vatandaşlarımıza karşı art niyetli olsa bölgeden göç etmek zorunda kalan vatandaşlarımıza da müsaade etmez gerekli imkanları sağlamazdı.
4-pkk ile mücadeleyi tanımlarken kürt kelimesini kullanarak bütün kürt vatandaşlarımızı pkk ile özdeşleştiremez kelime oyunu yapamazsınız.
5-pkk terör örgütünden rahatsız olan kürt vatandaşlarımız sürahi mi ?
6-okumuş hoca olmuşsunuz ama adam olamamışsınız.

şimdi bu 1100 eşeğe soralım

1-bölgede bulunan polis ve askerimize, silahla karşılık veren kimler ?
2-size göre terör nedir ? nasıl tanımlanmalıdır ?
3-pkk terör örgütü size göre terör örgütü müdür ?
4-ben ne yaparsam teröre alet olmuş birey veya terörist bi kimliğe sahip olurum ?
5-polise ve askere kurşun sıkan ,molotof,taş,sopa,el bombası atıp düzenek kuranlara neden tek bir lafınız yok ?
6- pkk sizi tükürüğü ile boğar ,biz sırtımızı pydy dayadık , kürdistanı kuracağız diyen hdp vekilleri ve eş başkanına neden bir çift lafınız yok !
7-babasız kalan şehit çocukları,eşsiz kalan şehit eşleri sizi hiç mi rahatsız etmiyor ?
8- okumuş hoca olmuşsunuz. adam/insan olduğunuzu gerçekten düşünüyor musunuz ?
devamını gör...

sigara içme yasağı

sigara içmenin belirli alanlarda yasaklanması olayı. türkiye'de her şeyin göstermelik olduğunu kanıtlayan bir yasak daha. uygulanmayan nice yasal düzenlemeden yalnızca biri bu yasak. ne kadar yasa çıkarsa çıksın ceza kesilmedikten sonra o adam iş yerinde, kafesinde sigarasını fosur fosur içer arkadaş. binanın önünden 5-10 metrekarelik alanı kırmızı hatla çizerek "sigarasız alan" yazıp yasaklasan ne yazar? kim takıyor bu yasakları? sigara içmeyen ve dumanaltı olmak istemeyen vatandaşların hakkını koruyacak bir Allah'ın kulu yok mu? yazıklar olsun böyle düzene!
devamını gör...

gericiliğe karşı aydınlanma hareketi

barış terkoğlu enver aysever hüseyin aygün kemal okuyan orhan gökdemir ve özlem şen abay ın çağrıda ulunduğu hareket.

metin nerden tutarsan tut elinde kalıyor.. ilkokul bebesi mi yazdı ki ? bu nasıl nefret bu nasıl kutuplaşma.. zaytung haberi olmasını isterdim ama gercek..

adamlar ciddi ciddi yobazlık ve gericilik ile ilgili ihbar hattı kurmuş..
bu enerjinizi isteğinizi başka şeyler yorsanız ya keşke.. ama yok iki gün sonra çıkar bize ayrımcılık yapıyorlar diye ağlarsınız..
bu da siteleri :

http://www.aydinlanmahareke...
devamını gör...

şehit günlüğü

jandarma binbaşı ahmet kahraman. 1'inci jandarma özel asayiş komando tabur komutanı. jandarmanın en özel birliğinin komutanı iken şehit düştü. yarın ikindi namazını müteakip defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.

devamını gör...

soyun soyun soyun

çıplak vatandaş filminin şarkılarından.

kafayı yedim lan bu ülkede. zamlar, suriye sorunu, rus krizi, adnan, lumpenlik, acun, kamplaşmalar, iyi, adaletli, doğru, bağışlayıcı, namuslu, hoşgörülü, merhametli olmak gibi ahlak erdemlerini terk edenlerin çoğalması beni buraya itti.

günah keçisi olmaya karar verdim. adonis yok göz zevkinizin içine edeyim. sıkıntı yok alışmıştır o gözler çirkinliklere zaten. en fazla söversiniz. iki gün sonra geçer.

deterjanım tak tak al keyfine bak.
deterjanım tak tak al keyfine bak.
soyun soyun soyun.
mutlu yaşa
dı dı dı dı dım,çı çı çı çı çım.dipnot: türk sinemasında bir toplumsal gerçekçilikten bahsedecek olursak çıplak vatandaş filmini es geçmemiz olanaksızdır.
devamını gör...

mustafa islamoğlu

halep te yaşanan katliamın üzerine su tweet i atmış kişi.

--- alıntı ---

başınıza gelen her musibet, kendi ellerinizle yaptıklarınızın sonucudur; üstelik o birçoğunu da affetmektedir.
(şûrâ 30)

--- alıntı ---

adam haklı şia nin iran ın ne suçu var hepsi kundaktaki bebeklerin suçu. hatta tam hak ettikleri cezayı da görmemişler bence nükleer bomba atılması gerekirdi.

vay arkadaş bu nasıl müslümanlık katliamı yapana da bir şey söyle bu kadar belli etme kendini.
devamını gör...
(Tematik)

sözlüğümüzdeki oylama duyarlılığı

müşki hoten'in de dediği gibi bu aralar baya bir ivme kazanılmış bu konuda..güzel bir eylem..ben şahsen yaani dahi olsa oylamaya çalışıyorum..en azından yazar daha çok dikkat etsin de..daha güzel yazsın diye..özünde ise basit bir eylem bu oylama işi..biraz gözümüzde büyütüyoruz bence..ama ego işin içine girince..durumlar değişiyor tabii..sonuç olarak duyarlılık iyidir..
(bkz: alın verin ekonomiye can verin)
devamını gör...

kuran kursunda peygamberin bir günü nü okuturken tecavüz etmek

ortada çocuk bedenine yönelik bir cinsel istismar iddiası var ve bunu yaptığı iddia edilen şahıs bir gençlik derneği başkanı. yani, tam bir rezillik söz konusu.
ancak diğer bir rezillik çocuk bedenini siyasi kavgalarına alet eden bu iki haber sitesi. bunlar da en az haberdeki sapık kadar istismarcıdır.
suçta ve cezada şahsilik ilkesini hala öğrenemedikleri için haberde sürekli islamcı dernek vb diyor. beş para etmez adamlar.
devamını gör...

karaman'daki kız yurdunda vize ertelettiren şaka skandalı

şaka skandalı dedim ama şaka olduğunu tahmin ettiğim için diyorum. gece uykudayken kyk kız yurduna siyah giyimli birisi girip arapça bir şeyler söylüyor ve "sıra sizde, öleceksiniz" yazılı notlar bırakıyor. kyk müdürlüğü "öğrencilerin maksadını aşan bir girişimi" şeklinde açıklama yapmış. ardından da vizeler iptal edilmiş. öğrenciler içinden bavullarını toplayıp gidenler bile var.


--- alıntı ---

karaman’da kredi yurtlar kurumu il müdürlüğü’ne bağlı nefise sultan kız yurdu’nda kalan üniversite öğrencilerinden bazıları, gece odalarına giren siyah giyimli ve yüzü saçlarıyla örtülü bir kişinin kendilerini uyandırıp, arapça bir şeyler söylediğini, ’sıra sizde’, 'öleceksiniz' yazılı notlar bıraktığını öne sürerek fenalaştı. bu durumu duyan diğer öğrencilerden de korkup sinir krizi geçirenler oldu. 8 öğrenci hastaneye kaldırılırken, çok sayıda öğrenciye de ambulansta müdahale edildi. 

karaman valiliği resmi internet sitesinden nefise sultan kız yurdu’nda yaşanan olayla ilgili yüksek öğrenim kredi ve yurtlar kurumu genel müdürlüğü’nün açıklamasını yayınladı. açıklamada, söz konusu olayda yurda dışarıdan yabancı bir kişinin girmediği belirtilerek "iddialara konu eylemin, yurtta kalan öğrencilerin maksadını aşan bir girişimi olduğu tespit edilmiştir” denildi. ayrıca konunun incelenmesi içinde müfettiş görevlendirildiği bildirildi.

nefise sultan kız yurdu’nda yaşanan olayın ardından karamanoğlu mehmet bey üniversitesi, bugün yapılacak vize sınavlarını erteledi. üniversiteden yapılan açıklamada, "yunus emre yerleşkesinden bulunan fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokul programlarında 06.11.2017 pazartesi günü yapılacak olan ara sınavlar ileri bir tarihe ertelenmiştir" denildi.


--- alıntı ---

haber kaynağı
devamını gör...

beylikdüzü’nde oturup sabiha gökçen havalimanı’nda çalışan insan

her gün o yol çilesi nasıl çekilir. ama insanlar iş peşinde. iş bulduğu zaman üçüne beşine, mesafesine bakmadan toplu taşımada ömrünü tüketme pahasına kabul ediyor.

istanbul'da yaşarken en son işime 1,5 saatte gidip 1,5 saate gelerek günlük 3 saatimi yolda geçiriyordum. sonra istanbul'dan taşındım kurtuldum ve şu an bakıyorum hayat filan değil lan o şartlar. resmen zincirsiz kölelik yaşıyor insanlar.
devamını gör...