toki'nin binaların çatılarına haç yapması

bir hassasiyetsizlik örneğidir. kasıt aramak çok doğru değil ama biraz daha dikkatli olunmalı.

http://www.cogitosozluk.net...
http://www.cogitosozluk.net...--- alıntı ---

4 daireli toki binalarında oluşan şekilde bir kasıt olmadı tamamen mimari olduğu anlaşıldı. resimde görülen kat planında en elverişli 4 dairenin oluşturulabilmesi için plan gereği oluşan hac şeklinin rotuşlarla giderilmeye başlandı ve t şekline dönüştürüldü.

balıkesir'de toki konutları üzerinden geçen bir pilot, binaların üzerindeki şekli haç işaretine benzetti ve konu yerel basına yansıdı.
ardında da islamcı yayın organlarında adeta toki aleyhinde bir kampanya başladı.

toki yetkilileri ise şaşkın. başkan yardımcısı ercan tıraş, "iddialar komik. çatılarda haç varmış, şu varmış, bu varmış biz bunlarla hiç uğraşmıyoruz. asansör boşluğu, merdiven, yangın merdiveni konduğu takdirde çatıda bu tür şekiller çıkıyor." dedi.

ankara'da rötuş yapilmişti

toki'nin ankara'da inşaatına başladığı turkuaz vadisi konutlarının projesi de ortalığı karıştırmıştı. konutların broşürlerinde çatı katındaki terasın haç şeklinde planlanmasına vatandaşlar ilginç bir biçimde tepki göstermiş ve toki yetkilileri devreye girerek projede terasın şeklini haçtan t harfine dönüştürmüştü.

konuyu değerlendiren toki başkan yardımcısı ve inşaat mühendisi ercan tıraş ise yapılan müdahaleyi, "anormal bir yoğunluk vardı. dışarıdan bu tür şikayetler gelince, projeye hemen müdahale ettik. binaların yapımı için ihaleye çıkmadığımızdan bir sorun olmadı. bir detay atlamışız" sözleriyle açıklamıştı.

--- alıntı ---
devamını gör...
hassasiyetsizlik değil gavurluk örneğidir. yeni haberim oldu ve sadece bu haç sevdası toki evleriyle de sınırlı değil. camiler ve müftülük binası vs. gibi kutsal yerlerde veya devlet darelerinde de görüyoruz. tayyip iyi ama çevresi mi kötü bilemedim. "benim başörtülü tokilerime haç yaptılar" açıklaması da duyamadık tayyip'ten.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar