trt spikeri erdoğan arıkan'ın 2018 dünya kupası açılış maçı rusya-suudi arabistan maçında yaptığı yorum.

"top toplayıcıların tamamı kız, hata yapmaları normal"

tabi bu yorum cinsiyetçi olarak değerlendirildi ve sosyal medyada çok fazla tepki aldı.

devamını gör...
tet spıkerinin yorumuymuş. benim hatırladığım kadarıyla, bu maça özel kadın top toplayacıları olduğunu ve ilk defa yaptıkları için böyle hataların olabileceğini söylemişti. hemen her şeye şey etmeyin. pusu da bekliyor millet şaka gibi. maç 5-0 bitti uleyn, bunu tartışıyor olmalıydık.
devamını gör...
ülkenin yarısı elinde telefon, biri hata yapsa da linç etsek diye bekliyor. tamam doğru değil dediği ama ne olmuş yani ağzından böyle bir şey çıkmışsa.
devamını gör...
burada nasıl bir cinsiyetçi yorum var anlamış değilim.
evet, top toplayıcı kızların hata yapması normal. yani neyini abartıyorlar ki bu kadar.
devamını gör...
adam top toplayıcılar ilk defa kızlardan seçildiği için oldukça tecrübesizler ve hata yapmaları normal demek istedi. erkek top toplayıcılar tecrübeli oluyorlar en azından yüzlerce kez top toplayıcıları daha önceden izlemiş oluyorlar. ama bizim her ota bir eleştiri getiren zevat hiç rahat durur mu hemen linç hareketini başlatmışlar!
devamını gör...
eğer ilk kez kızlar görevli, ilk olduğu için hata yapmaları normal dedi ise sorun yok da, birkaç yerde okuduğum gibi bu kadar açık bir ifadesi yoksa gayet de cinsiyetçi bulunur. ayrıca ne var ağzından böyle bir şey çıktı ise diye de bir şey yok. ağzından çıkan, hatta kaçan şey seni ele verir asıl. demek ki gerçek düşünceleri onlar ki ağzından kaçıyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar