genellikle yorgun yahut uykusuz olduğum için pek yer veren biri değilim, doğruya doğru..

ama dede, nine, özürlü, hamile, çocuklu varsa boynum kıldan ince..

ama öyle günden, düğünden, matineden, partiden geldiği belli kokonoymuş, liseli ergenmiş, genç kızmış hayatta yer vermem..

hatta geçen uyku sersemliğiyle bir genç kıza refleks olarak yer verdim, nezaket içimde varmış keşfettim, ama epey de kızdım kendime..
devamını gör...
hiç oturmayarak sorunu en baştan çözen insanların gülümsediği soru. tiksindim kendimden ona mı yer versem buna mı diye düşünürken. artık bomboş olsa oturmuyorum. şimdi iyiyim.
devamını gör...
sorumluluk sahibi her türk genci gibi evvela uykusu yarım kalmış olan kendime, eğer uykum yeterince yoksa tabii ki tontiş teyzelerime ve çocuklu hanım kardeşlere. sakallı yaşlı dedem bana yerini verdikten sonra abiler amcalar kusura bakmasın artık. gerçi bi istisnam da, ilk duraktan benimle birlikte binip de kucağında çocuğuyla tepemde dikilen abladır. kusura bakma ablacım da yerimi veremem bi 5 dk bekle. metro bu. süper kolaylık 5 dk da bi geliyor. kimseyi zora sokma. bak anlatiyim, eskiden yoktu bu metro. şimdi bazı nankörler bilmez bunu. ben şu durakta okula gitmek için tam 1 saat otobüs beklediğimi bilirim. aaah ah işte o zaman kimse gıkını çıkarmazdı bebenle binmene. niye çünkü bi sonraki otobüsün ne zaman geleceği meçhul. ama şimdi 5 dk bekleyiver bak geliyo sıradaki metro tüm sevip de kavuşamayanlar için.
devamını gör...
hamile hanımlara, kucağında çocuğu olanlara, pazardan gelenlere, işten çıkmış eve giden yorgunlara, okuldan eve dönen öğrencilere...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar