toplumda farkındalık yaratma

1. (Tematik)
maruz bulunulan tehlike ve riskler hakkında halkın bilinç düzeyini arttırmak amacıyla yapılan kamu oyunu bilgilendirme çalışmalarının hedefini ifade eder. bu çeşit aktivitelerle toplumda afetlerlerden korunma davranışının gelişmesi ve yerleşmesi amaçlanır. radyo, tv ve basılı yayınları içeren medya kanallarıyla toplumu bilgilendirme ile afet bilgilendirme merkezlerinde yapılacak eğitim ve uygulamalar bu kapsamda değerlendirilir.
devamını gör...
özellikle insani değerlere karşı uyuyanları uyandırmaya yönelik manevi girişim. o tek bir uyanık olmak lazım; farkında olabilmek lazım. bunun için farklı olmaya gerek yok.
devamını gör...
toplumsal farkındalık işleri youtuberlara düştü ve sanırım şu an onlar kadar da bu işe gönül veren kimse yok. her ne kadar çoğu bunu para kazanmak için yapsa da yaptıkları işler facebook ve twitter gibi ağlardan paylaşılarak bir şekilde bir farkındalık oluşturabiliyorlar.

bunun haricinde kendi adımıza pek birşey yapmıyoruz. her şeyin farkındayız ve ihtiyacımız yokmuş gibi düşünüyoruz. halbuki nelerin nelerin farkında değiliz. bir suriyeli çocuğa bakıyoruz "ya yazık anasını babasını kaybetmiş başka bir ülkeye sığınmış" diyoruz. o çocukların bu ülkede çektiği sıkıntılardan habersizsiz ama herşeyin farkındaymışız gibi hissediyoruz.

hiç bir şeyden haberimiz yok aslında.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar