topuklu ayakkabı

giymeyi sevmediğim, giymek zorunda kaldığımda da * yürümekte zorlandığım ayakkabı türü. yahu nasıl giyiyorlar o ayakkabıları ve niye kendilerine eziyet ediyorlar hiç anlamıyorum
devamını gör...
ince topuklu olanlar dışındakiler her ne kadar rahat olsalar da göz zevkine pek hitap etmezler. ince topuklular da yüksekliği abartılmadığı takdirde bir süre sonra alışıldığından çok rahatsız etmez. *
devamını gör...
bayanları olduklarından daha çekici, daha alımlı göstermeye yarayan ayakkabı türü. ister istemez yürüyüşünüz, duruşunuz değişir. hele bir de siyah bilekten bağlamalı olanları vardır ki, havanıza hava katar. ama o ayakkabılarla düzgün yürümekte bir sanattır. eğer dikkat etmeden yürürseniz o incecik topuklar yan yan basar ve dayanılmaz bir görüntü kirliliği meydana getirir.
he bi de ayrı bir yanı vardır ki; bütün gün o ayakkabıların içinde çok rahat dolaşıldığını sanmayın, attılan her adımda, ayaklarınızın sancısı bir kat daha fazlalaşır. akşam olsa da eve gitsem, ya da ofis tenhalaşsa da biraz çıkarıp ayaklarımı dinlendirsem diye düşünmemek elde değildir.
devamını gör...
yengeç gibi yürümeyip kendine de yakıştırabiliyorsa şahane duran ayakkabıdır.

bir erkek gözüyle söyleyeyim bazı bayanlarda çok ama çok itici duruyor.
devamını gör...
--- alıntı ---

Kaç santimin üzerindeki ayakkabılar vücut için tehlike oluşturmaktadır?

5 cm yüksekliğindeki topukta normal yürüyüş bozulur.

--- alıntı ---

http://www.memorial.com.tr/...

ince topuklu ayakkabılarda topuk boyu genel olarak 5cmin üzerine fazla çıkmaz, kolay kırılmaması için. ince topuklu ayakkabılar tercih edilebilir, evet üzerinde durmak zordur ama alışınca rahat edersiniz.

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar