torku şişe bira 30cl

yerli ve milli bira. afiyet olsun. ayrıca soğuk içiniz.

not: alkol kullanan biri değilim ama yerli ve milli olan her şeye zaafım var.

edit: arkadaşlar boşuna heyecan yapmışız. yok böyle bir şey. herkesten özür dilerim.
devamını gör...
ulan torku'yu bize yerli milli ve islami diye tanıtıyorlardı. şimdi haram olan birşey mi üretiyorlar. eğer alkollüyse zaten diğer mallarını da almam bir daha.
devamını gör...
torku bir kooperatifi tarafından üretildiği iddia edilen biradır. görmüşlüğüm yok. torku alkollü üretti deyip torkudan soğumak anadolu grubunun kapısından geçmemeyi gerektirir adamlar yıllardır alkollü ürün şeyediyorlar ki anadolu grubu türkiyenin yarısını üretiyor gezdiriyor bindiriyor adamlarda yok yok. hem torku o kadar şekeri ne yapsın en iyi alkol olur.
devamını gör...
olmayan şeydir. ekşiden başlık alacağız diye müslüman adamlara iftira atmak da nesi? trollun biri taş atmış, bir de fotoşoplu görsel, kırk akıllı uğraşsın dursun şimdi.
devamını gör...
çok uzun bir alkol öyküsü olan * biri olarak alkolu bırakmış bir kişi olarak diyebilirim ki böyle bir ihtimalin düşünebilindiği bir bağlamda tam zamanında kaçmışım huzura.
devamını gör...
t: hayali bira içeçeği. torku, konya markası olup yıllardır çiftçilerin emeğiyle helal yoldan üretip helal yoldan kazanmayı, insanlara helal yedirmeyi amaçlar.
biraz format dışına çıkıp yazarlara cevap niteliğinde bir yazı yazacağım maalesef. bu başlığı görünce dedim ki ya hu sözlüğün çivisi çıkmış. sözlüğün eskiler hiç yazmazlardı bu şekilde, yeniler de iyice ekşiye çevirdi sözlüğü. ama başlığı açan yazarı görünce hüsrana uğradım. ayrıca başlığı açan yazara direk cevap niteliğinde olacak; haram olan bir şeyi beğenmek doğru değildir. haram olan bir içeceğe afiyet olsun demek beğenmektir zira.
devamını gör...
dün gece torku'nun kendi sitesini inceleyip bulamadığım içecek. çıkarmış olsa, helal gıda çizgisinde kopukluk olabilir evet fakat bu torku'nun torku olma kalitesini düşürmez. biliyorum fazla evrensel bakıyorum hayata, bu da benim tarzım. *
devamını gör...
olmadığını sandığım sazan avı.

ha varsa da, helali hoş olsun. yüzde yüz yerli bir biraysa 20 yıldan sonra ilk kez şeytana uyabilirim. millet yabancının birasını içeceğine bunu içsin.
devamını gör...
hayali biradır. zaten çıksa da tutmaz ve pek de kolay rağbet görmez. tabii "yerli ve millî" ibaresini yapıştırmazlarsa! o zaman bir şeyler olabilir işte.
onun dışında ise bizim ürettiğimiz yerli votkaları da görüyoruz. kolonya mı içiyoruz ispirto mu içiyoruz belli değil, votkadan soğutur insanı onlar da. tek ürettiğimiz adamakıllı içki rakıdır, onun haricindeki içkileri beceremiyoruz.

adam gider tatlı tatlı red ale'sini içer, ne yapsın torku'yu?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar