torku

adıyla müsemma ipek kadar yumuşak bir çikolata.son zamanlarda yayılma hızı ivmelendi,her markette görülür hale geldi.
biz bundan şikayetçi miyiz?asla!
devamını gör...
çikolata kaplamalı lokumu harika olan marka.

üstelik koca kutunun içinde küçücüklerden değil, yarım kilo 15 t civarında.

marketçi eleman özel olarak ikram ederken, bir yiyen bırakamıyor demişti.

o gün bu gün defalarca aldım.
devamını gör...
tebrik edilesi marka.afyon-konya yolunda konya sınırından merkeze kadar yol ağaçlandırma çalışmaları yapıyor.hay bin sosyal sorumluluk !
devamını gör...
ürettiği yığınla muhteşem şeyden sonra yıllardır içmediğim kadar lezzetli bir süt içmeme vesile marka. ki sütten çok hazzetmem, bir kutu içecektim utanmasam.
içiniz. soğuk içiniz.
devamını gör...
geçen gün "bu üründe pancar şekeri kullanılmıştır" gibi bir ifade kullanılan püskütlerinden yediğim üretici. neredeyse üretmedikleri şey yok zaten. yalnız o ifade dikkatimi çekti. market içinde muadil ürünler arasında epey fink attım ve şunu gördüm: tüm üreticiler, buna ülker, eti vs. de dahil, şeker yerine glikoz şurubu kullanıyor.

yaman hafiyelik damarım kabardı v işin teferruatını araştırdım. bu glikoz şurubu çoğunlukla mısırdan elde ediliyor. dünyadaki en büyük mısır üreticisi ise... tabii ki abd..! hımmm dedim... hımm ya...
devamını gör...
pascal nouma, aynı anda hem torku reklamında hem ülker kellogs reklamında oynadığından, ülker kanatları altındaki çiftçi kooperatifi * markası olduğunu düşündürür. helal sertifikası da varmış oh mis. hedef kitle belli, gelsin cirolar. çiftçi mi kalmış kooperatifi kalsın. fındık için de vardı bir zamanlar böyle bir kooperatif. cüneyt zapsu - ülker ortak çalışması ile, fındıkçılık da bir torku markası zaten. koopere bir şeyler var ama operasyon kimin lehine ve kimler arasında dönüyor, bu konuda murat ülker ile bir röportaj yapmak gerekir. belki google glass ile bağlanıp yaparız röportajı.

(bkz: toplumu keriz yerine koymada çığır açmak)

reklamlar için:devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar