toronto raptors

toronto, ontario, kanada'da bulunan profesyonel bir basketbol takımıdırlar. abd profesyonel basketbol ligi (nba)'ndeki doğu konferansı'nın atlantik grubu'nun parçasıdırlar. takım nba'nın kanada'ya ilerlemesinin parçası olarak vancouver grizzlies ile beraber 1995 yılında kurulmuştur.
devamını gör...
bu adamlardaki şans da kimsede yoktur. valla gidip piyango falan oynasın dwane casey. adamlar son 3 playoffda cleveland takımına denk geliyorlar. bu geceki maç ile beraber 4-0 süpürülerek playofflara veda edecekler maalesef.
aslında takımda potansiyel var ama sürekli clevelanda denk gelmektenmidir nedir adamların oynayası mı gelmiyor oynamak mı istemiyorlar çözemedim. tabi lebron farkı da var. hiç zorlayamadılar bile yahu.
devamını gör...
enbiyey normal sezonlarını, son yıllarda doğu birincisi olarak bitirip, playofflarda kılivlınd'a tokatlanan enbiyey takımı. hiç şaşmaz bu olay.

bu sene kadroda değişikliğe giderek değişmeyen tek şey değişimdir sözünü uyguladılar. bakalım bir şeyler değişecek mi?

smaçların atası olarak bildiğimiz vince kartır ve kuzeni tireysi makkıreydi'li yıllarda oldukça sempatiklerdi.

özetle normal sezonlarda iyi playofflarda dandik olan kanada menşeili enbiyey takımı.
devamını gör...
bu gece oynadıkları lakers maçında, lakers'ı ilk çeyrekte yere seren ve üzerinde tepinen enbiyey takımı. ilk çeyrekte 42-17 gibi bir skor yakalamışlardır. ayrıca takıma bu sene gelen yıldız oyuncusu kawhi leonard kadroda yokken böyle yaptılar.

lebron için çok kötü bir maç olmuştur kesin.
devamını gör...
yıllar yıllar sonra, normal sezonlarda krallar gibi, playoff zamanlarında ise amele sümüğü gibi kalmaktan öteye gidemeyen takım idi. kawhi leonard ve danny green'i sene başında spurs hanedanlığından aldılar. sonrasında marc gasol'u takıma eklediler ve sonuç olarak bu sabaha karşı doğu konferansı finaline adını yazdırdılar. bakalım antetekoumpolu bucks takımına karşı neler yapacaklar finalde. b usezon normal sezonda oynadıkları 4 maçın üçünü bucks takımı kazandı. doğu2nun 1 ve 2. takımları olarak gelmişlerdi playoffa.
devamını gör...
bu yılın playoff sürprizi denilebilir. kawhi'ın sezon süresince pek görünmemesi, lebron yüzünden takımda yıllardır süren ve artık alışkanlık olduğu düşünülen playoff korkusu bu takımı nba finallerinde göreceğimizi düşündürmüyordu. doğu finali yapması bile bir noktada şaşırtıcıydı ama bucks serisinde yakıp yıktılar ortalığı, dün gece de gsw sakatlıklarından yararlanarak seriyi 2-1 e getirdiler. bu muhteşem bir motivasyon, zira daha buks serisindeki gibi delirmiş bir kawhi da görmedik. gsw sakatlıkları çözse bile delirmiş bir kawhi ile toronto'nun hala bir şampiyonluk şansı var ve gönül yeni bir şampiyon istiyor açıkçası. kawhi şampiyon olursa yeni bir destan yazar, lebron'un "doğunun kralı" ünvanını söke söke alır.
edit: olacak gibi, seri 3-1
devamını gör...
nba ligi boyunca şampiyon olacağı hiç düşünülmeyen takım.
ben finalde la lakers ı görmeyi hayal ediyordum gs warriors ile ama bambaşka bir sonuç oldu. arada bir kaç maç kaçırdık diye mi böyle oldu?
devamını gör...
dün gece, dallas karşısında 86-61 geride iken izlemeyi bıraktığım maçta, bir ara 30 sayı geriye düşmesine rağmen 110-107 gibi bir skorla maçı kazanmayı bilmiş son şampiyon. maça tekrar döndüğümde 104-100 öndelerdi. aynı 7 golün atıldığı bir adanaspor maçını 5 ocak stadyumu'nda canlı izlerken, sadece 1 golü görmüştüm. o maçtaki duyguların aynısını yaşadım yine. velhasılı kelam, şampiyonun yüreğini asla hafife alma sözü yine gerçek oldu.

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar