toyota corolla

yolda kaldığŸını gören var mı? halk arasında böyle anılan bir araç modelidir. mekanik anlamda mükemmele yakındır. çok kötü bir sürücü'nün elinde dahi uzun süre arıza vermeden kalabilir. bu anlamda almanların yegane rakibidir. yıllar içerisinde görünümü değŸişŸsede sürücüleri verdiğŸi haz asla değŸişŸmemişŸtir. klasik corolla özellikleri çeviktir, yol tutuşŸu iyidir, mekaniğŸi sağŸlamdır. böyle gelmişŸ böyle de gider.
devamını gör...
dünya üzerinde aynı anda birçok değişik tiple üretilen otomobil modeli.*

neredeyse her kıtada farklı tipte imal edilir. uzakdoğu'dakilerle orta doğu'dakiler bile farklılık gösterir. değişmeyen tek şey her kıtada tutulan bir araç olmasıdır. türkiye'de adapazarı'nda üretilir ve yedinci nesilden itibaren ülkemizde de üretilen otomobil yerlidir diyebiliriz.
devamını gör...
türkiye'de sabanci'nin ortakligiyla yayginlasmistir. öncesinde piyasada bulunan corolla'lar ithal ürünlerdi ve daha saglamdi. türkiye yollarina göre alti epey yere yakindir, kasislerde sürtmesi muhtemeldir. arabistan'daki modellerinde sogutma sistemi harikadir. cöl yollarinda hararet yapmaz bile. iskenderun gibi nemin yüksek oldugu bir yerde 10 yil kadar kullandigimiz 92 model toyota'nin ne kaportasinda ne de baska bir egipmaninda ariza, hasar kusur olusmadigini görmek mutlak kaliteye dalalet eder.
devamını gör...
japon otomobil üreticisi toyota'nın ilk olarak 1966 yılında üretmiş olduğu otomobil. 2002-2006 arası modellerinin piyasadaki popülerliği büyük ihtimalle c segmentindeki arkadaşları volkswagen jetta ve honda civic'e nazaran fiyatının düşük olmasına karşın sunduğu serilik ve konfor'dan kaynaklanmaktadır.
devamını gör...
tüm olumlu cümleleri kurardım bu makina için, yere yakın oldugunu da biliyordum da benim gibi sezene kulak verip, benim meskenim dağlardır dağlar diyen bir insan için çok yakınmış yere, yere yakınından korkacaksın arkadaş.
devamını gör...
param olsa da olmasa da bedava da verseler almayacağım binmeyeceğim tomofildir. türkiye şartları için hiç te uygun bi tomofil değildir.

almadım aldırmayacğımdır. yere yakın istersen mini mini copper alıcaksındır. nokta tanım oldu bu şindi di mi gülücük.
devamını gör...
sağlamlığı ile nam salmış otomobildir. aynı zamanda tarafımdan da test edilmiştir bu durum..

kavşaktan geçerken kendini bilmezin birisinin önüme kırmasıyla frene asıldım, lakin arkadan güm diye bir çarpma ve cam kırılma sesinide akabinde duydum. hemen indimki arkadan bir şahin vurmuş benim corollaya onada bir focus bindirmiş, zincirleme kaza yanii... ne oldu ne olmadı derken arabaya baktım benimkinde hiç bir şey yok, lakin tofaşın farlarla beraber tampon ve ön taraf gitmiş, en arkadaki focustada benzer durum var.. elemanlar benim arabayı görünce abi sende bir durum yok sen git biz aramızda anlaşalım dediler öyle ayrıldım netekim...

işte böyle bir arabadır toyota corolla...
devamını gör...
güzeldir hoştur efsanedir.(efsane kasa için)
lakin parca usta sıkıntısı vardır.

otla tamir olunan kuş serisini
bir 10 13 anahtarla tum parcalarına ayrılabilen reno serisini aratmaktadır.

bir keresinde dağ başında bir bujisini sokmek için, 3 kasaba gezdikten sonra kendi parçamısı icat etmek zorunda kalmıştık.
o gun bu gundür uzak dururum tavsiye etmem.
devamını gör...
kapıları tamponları kadar sağlam olmayan arabadır..hemen göçer içeri..kaza yaparsınız kapıyla alakası yoktur diğer arabaya çarptığınız ya da arabanın çarptığı yer ufak sıyrıklarla atlatırken kapı ne hikmetse çöküverir..2 senedir kullanıyorum değişeni boyananı hep kapı..
devamını gör...
mm yani multimode şanzumanda sürücüler tarafından bir türlü fikir birliğine varılamamış araba.

multimode şanzuman yarı otomatik vites aslında.hem otomatik hemde manuel kullanımı var.şehir içi manuel şehir dışı otomatik kullanın diyorlar.

2011 ve sonrası modellerde altı vites balata ısınmasına çözüm gibi görünüyor.enteresan bir durum ya çok memnun kullanıcısı var ya da hiç memnun olmayan multimodezedeler var.

biraz karışık bir sürüş tekniği var ne otomatik gibi ne manuel gibi değil.özellikle elden vites geçişleri kafayı biraz karıştırıyor.

benim gibi şahinden,yarise manuel vitesle geçen biri için alma döneminde olduğumuz araba olduğu için biraz yazma sebebimde bu.

belki kullanan çıkarda bana gerçekleri tam olarak açıklar.
devamını gör...
toyota'nın c segmentindeki iddialı otomobili. honda civic ile birlikte kendi sınıfında en çok tutulan araçtır. sert bir araç, honda'nın konforundan uzak olsa da sağlamlığı ve 1.4 dizel motor seçeneği ile tercih sebebi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar