trabzonspor

#spor  #özgürler 

istanbul takımlarının yıllarca süregelen hegamonyasına 1974 yılında son vermişŸ ve bugüne kadar toplam 6 şŸampiyonluk * kazanmışŸ anadolu kulübü.
devamını gör...
30 küsür yıldır sampiyon olamayan bu sene biraz da olsa sampiyonluga yaklaşmış spor klubü. lakin son haftalarda aldıkları sonuclar hiç iç acıcı degil yorulmuş olabilirler.
devamını gör...
taraftarı olmak ayrıcalıktır. fenerbahçeli, beşiktaşlı, galatasaraylı olmak için sudan bir sebep yeter.lakin karadenizli olmadan gerçek bir trabzonsporlu olunmaz. 20 küsür yıllık çiledir, çekilir çekilir bitmez.
devamını gör...
türkiye'de liglerindeki en aklı başında yönetime sahip tek takımdır.

ayrıca şampiyonluk yürüyüşünün geçen sezonun sonundaki fenerbahçe maçında başladığını söylediğimde bana gülen arkadaşlar şimdi her maç hop oturup hop kalkıyorlar. böyle insanı şaşırtan, kudurtan, delirten, saç baş yoldurtan ama tutkuyla sevdiren bir takımdır da (bu hem karadeniz 'da' sı hem de dahi anlamındaki 'da'dır)(gbkz: )
devamını gör...
sürekli olarak büyüklüğü tartışılan takım. halbuki insanlar yanlış değerlendiriyor zira trabzonspor o takımı tutan insanlar için birer kimliktir ve ister beğenelim ister beğenmeyelim türkiye'de bulunan en büyük şehir takımıdır.
devamını gör...
türk futboluna bir dönem damgasını vurmuş efsane takım. kimileri kabul etmese de, gerek yetiştirdiği futbolcular, gerek yarattığı futbol kültürü ile asla 4. büyük değil diyenlere verecek bir cevabı olmayan kulüp.
devamını gör...
yarattığı futbol kültürü süperdir canım. yıllarca pek çok takım taraftarı trabzon'a deplasmana gidememiştir, bir çok maç yarım kalmıştır. rakip takım seyircisi olmadığında kendi aralarında kavga çıkarmışlardır. bu özellikleriyle yepisyeni bir futbol kültürü yaratmışlardır.
devamını gör...
bütün basarisini 2 puanli sistemde kazanmis olan takim. sampiyon oldugu sezonda galibiyeti bir cok orta sira takiminda daha azdi. 3 puanli sistemde en iyi oldugu sezonda bile son haftalarda cöküse gecip sampiyonluk yarisini kaybetmistir.
devamını gör...
kardeşlerim bakmayın mavi gözlü olduğuma ben asyalıyım afrikalıyım...dün trabzonsporluyduk bugün de trabzonsporluyuz ta ki istanbul oligarklarına başkaldıran samimi bir anadolu takımı kapımıza dayanana kadar...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar