tractatus no-7

#6635674
öncelikle acınası olan "sen sorgulayamıyorsun, sorgulama" ifadesi cidden statüyü ortaya koyuyor. mesul, aklı fikri olan her insan sorgulamak, tasavvur ve vicdan yoluyla doğruya ulaşmakla mükelleftir. ayrıca idrak edemediğin noktayı daha kapsamlı açıklayayım. canlılar alemindeki tasarımın her bir örneği zaten bir yaradılışı kanıtlar nitelikte ama bunu protein diziliminin tesadüfü olarak gören kişilerin inkar edemeyeceği nokta ilkel materyalist demokritos'un görüşüdür: "her maddenin parçalanamayacak bir noktası vardır." o noktanın yahut zerrenin en konsantre varlığı sembolize ettiğini düşünürsek o zerre o element ya da atom altı parçacık yokken nasıl var oldu. big bang diyorlar çok üzülüyorum.
devamını gör...
(#6635451)

sorgulama demekte haklıymışım çünkü söylediğim şeylerden alakasız bir cevap verdin. hadi söylediğin şeyerin en ufak rasyonel bir tarafı olsa bir şey demeyeceğim. gelmiş 21. yüzyılda milattan önce yaşamış filozofun argümanıyla bana bir şeyler söylediğini sanıyor. cidden big bang hakkında en ufak bir fikrin var mı merak ediyorum. gülünçsün dostum, lütfen tekrar yazma.
devamını gör...
#6635705
cık cık cık yazarı. kendi 750 sayfalık antitezinden muhteşem ilimler akıyorken yarım sayfalık görüşümü yetersiz buldu haklı olarak. tümevarım yapabilecek yetiye sahip olmaman benim sorunum değil. zamanla görüşler eskiyor mu? richard dawkins'i kaç yıl dinledim, çok ekstrem bilgiler sunmuyor. çoğu Allahsızın yanında adnan oktar'ı bile daha mantıklı buluyorum.
gece gece güldürdün bilader. Allah bilir teistsindir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar