trafik cezası

örneğin alkollü olarak trafik polisine yakalandınız. belli bir promilin altındasınız. işte o zaman size kesilen sekizyüz küsür liralık şeye trafik cezası deniyor. ha araca el koymak yada bir başka çözüm getirmek mi? hiç gerek yok. cezayı ödeyince alkolün etkisi azalıyor ya trafikte devam edebilirsiniz.***
devamını gör...
caydırıcı yönü olmayan bir uygulama. zira kırmızı ışıkta geçmenin cezası; dışarda yenilen iki kişilik bir akşam yemeği masrafı. siz bu cezayı ''araca süresiz el koymak ve hazineye aktarmak'' diye yürürlüğe soksanız kim kırmızı ışıkta geçebilir?
devamını gör...
2008 yılından beri (5 ila 10 adet arası) , bir çoğu park, cep telefonu ile konuşma yasağı ve radardan yemiş olduğum (radarı en son 3 ay kadar önce yemiştim 175 tl gibi birşeydi) ve hiç birini ödemediğim cezalardır. uzun süredir bana kabus olmasına rağmen, korkarak sorgulama yaptığımda hiç birinin sistemde kayıtlı olmadığını görmek beni bir hayli şaşırtmış, bir o kadar da mutlu etmiştir.
devamını gör...
küçükçiğli eshot garajının önünde acımadan 290.00 tl yazdı polis efendi.... hiç acımadı! bu gariban bu parayı nasıl ödeyecek diye düşünmedi hiç.....
devamını gör...
10 gün içerisinde 2 tane tarafıma tebliğ edilmiş cezadır.

birincisi hız ihlaliydi. şehir içi 70 olan ve 77'ye kadar ceza yazılmayan sınırı 79 ile aştık, fotoğraflı ispatlı eve gelince şeriatın kestiği parmak acımaz dedik ödedik.

ikincisi ise, eğer araba benden habersiz ankaradan kalkıp istanbul a gitmemişse hatalı ceza. itiraz ettim, bekliyorum.

ve sözlük diliyle söylemek gerekirse, avcılar kgs'den neyin kafasıyla ceza yazdığını anlamadığım adam; sana laflar hazırladım. kulağının acı acı çınlaması ondandır belki.

devamını gör...
mobese kameralar sayesinde artık pek bir şeffaf olan cezalardır. hiç ummadık bir anda kapıya gelen ceza makbuzu insanın içine oturur.
devamını gör...
hatun kişiler pek yemiyor http://nedense.geçen gözümle gördüm . "sağa dönülmez " tabelasından döndüm polis beni çevirdi ve 77 tl yi haşırt diye yerleştirdi. ama benden önce aynı tabeladan dönen kadın " aaa naaptım ben yaaa, öyle mii yapmışım aaa özür dilerim gerçekten yaaaaa" falan diye biraz zırladıktan sonra polis " tamam bi daha olmasın " dedi ve saldı karıyı. evet çok zoruma gitti ama cezayı imzalamıştım bir kere o yüzden hiç küfür etmeden kuzu kuzu bindim ve pis bir patiyle olay yerinden uzaklaştım.
devamını gör...
2 ayda yediğim, 1000 tl lik aşırı hız cezam var. 309 tl ödedim gerisi bayramdan sonra. bu saçmalıkta, adaletsizlikte, mantıksızlıkta emeği geçenlerin Allah belasını vermesin diyeyim yinede. ulan Allah ın öküzleri min 40 km/s- maks 120 km/s sınır koyduğun yol, aracın nadir geçtiği, yayanın geçmediği 4 şeritli yokuş yol. yüklü kamyonlarda minimum limitin altında seyrediyor mecburen, çünkü yokuş.
devamını gör...
1600 lira ehliyetsiz kullanana 1200 lira da sanırım ruhsat sahibine ceza kesiyorlar. erken ödersen yani ilk 15 gün %25 ceza indirimi var. radar cezaları ise %10 ve %30'luk dilime göre 195 ve 395 şeklinde seyrediyor. bu ikisinde de erken ödemede aynı seçenek mevcut. radar takip cihazı taktırır yakalanır isen de 5 bin liracık cezası var diye biliyorum. emniyet kemerine artık kişilere kesiyorlar. yani şoför takar yanındaki takmaz ise 88 lira idi 2015'te zam geldi ise ağzı düz 100 lira de işte. ceza çok sen yeter ki almak iste.
devamını gör...
bu bahsettiğim yukarıda ki cezadır, beyanı elime ulaşmış olan. tam 412 tl, erken odedim diye 309 tl oldu. diğer 2 si de e devlette var ama henüz beyan geçmedi elime. bugün e devlete girince ben şok, ben iptal. yok mu bunun çözümü bilgisi olan ? itira z için osmaniye ye mi gidicem? otoyolda ne radarı oğlum ya, hani eşkıyalık bitmişti lan?
devamını gör...
aylık gelir düzeyine göre kesilmesi gereken. ama sağ olsun ülkemizdeki yapı buna izin vermiyor. adam milyon dolarlık aracıyla radara yakalanıyor ama onun için harçlık düzeyinde olan miktarı ödeyip kurtarıyor.

madem son günlerde bütün derdimiz saçma sapan vergi artışı oldu. devlet bu konuya da el atsın.
devamını gör...
ilk trafik cezasi onemli tabi. ben de bunu gectigimiz aylarda, elimde konusmadan tuttugum cep telefonundan sebep yedim. bakin, konusmuyordum. sadece elimdeydi. konusmak uzereydim sadece. elimde bile olmamasi gerekiyormus. bence paraya ihtiyaclari vardi ama cezam daha nitelikli olsun isterdim. son olur ins ve tovbe tovbe est.
devamını gör...
geçenlerde trafiğinin her daim yoğun olmasından dolayı ortalama hızın 20 km/sa olduğu bir caddede kemer takmadığım gerekçesiyle yemiştim. kameradan tespit etmişler. işin uyuz tarafı ben normalde koltuğa oturur oturmaz kemer takarım. kemersiz dolaşmam. o an çok yakın bir mesafeye arabayı park etmek için binmiştim. bu bildiğin çakallıktır, eşkıyalıktır. neden 80 km hız limiti olan yolda yapmıyorsun bu denetimi de hususen yavaş giden bir trafikte insanların kemer takmayacağını bile bile denetim yapıyorsun? belli ki maksadın senin haraç kesmek. birader geç o zaman caddenin başına, durdur rastgele, al haracını, vermedi mi? ekipleri topla cingar çıkar, tartakla, ne bileyim memura mukavemetten işlem yaparım diye tehdit et falan. yani kamera arkasında korkak gibi değil eşkıyalığın şanına yakışır vaziyette yap bu işi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar