tramvayın iki kapısının ortasında kalmak

gündelik hayattan insanın zoruna giden küçük ayrıntılar listesinde üst sıraları zorlayan olay. durağın aşinasıysanız tramvayın nerede duracağını iyi bilir, ona göre kendinizi ayarlarsınız fakat yabancısıysanız rastgele seçtiğiniz yerde, mis kokulu tramvayı beklerken, teşrifiyle sap gibi kalabilirsiniz. bozuntuya vermeden "zaten dolu, binmeyecektim ben buna yeaa" bakışı atıp eller cepte tramvayın durağa bakan kısmına sırtınızı dönmek durumu biraz idare edebilir. ve ardından yavaş yavaş kapıya denk gelen yerlere yürümek bir sonraki tramvayda yeri sağlama almayı sağlayabilir.

tramvayın nerede duracağını kestirmek 1-2 denemden sonra zor değil, boyu da belli durak da. peki ya metrobüs? orada dumura uğramak önemli değil merak etmeyin. bilhassa zincirlikuyu gibi duraklar insanlığın bir süreliğine bittiği yer olduğu için kimse sallamaz yani.
devamını gör...
önceleri metrolarda da yaşanan bir hüzündü, şimdi hamdolsun sarı oklar koymuşlar da kapının tam olarak nerede açılacağını biliyoruz. bu olay bana metronun kendisinden daha teknolojik gelir hep. sonuçta uzay mekiği değil, kullanan bi şoför var aracı, hep aynı yerde nası duruyo ki la diyorum. kesin vardır onun bi ayarı, düğmesi neyin ama ben eski kafa, minibüs şoförü olayını seviyorum. pilotları bile öyle hayal ederim zira. hayallerim de öyle güçlüdür ki pilot havada ani fren yapsa, ne biliim uçaktan inerken "bayan yol boyu dikiz aynasından sizi kestim" falan dese şaşırmam.

evet, konu neydi. kapı. hakaten bu pilotlar tam gate in ağzıma nası yanaşıyolar ki. *
devamını gör...
tramvayın iki kapısının ortasında sıkışmak anlamındaysa pek fena bir duygu yaşatan durum.
geçenlerde eskişehir'de tramvayın kapısı açıktı ben durağa girdiğimde. ben tam içeriye atladığım sırada kapı da bana atladı. kendimi gittiğim yönün çaprazında buldum. sonrasını unutmak istiyorum mümkünse.
devamını gör...
bu tramvay duraklarında hâlâ kapının denk geleceği yeri belli eden bi işaret yok sanırım. çok da basit aslında. insanları neden ortada bırakıyolar ki...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar