türbanlı arab güzeli yarışması

mısır'da yapılan güzellik yarışması. olay sadece bizim türkiye'de değil mısır'da da geçiyormuş bak. tesettür ne bereketliymiş be.

yarışma büyük ilgi görmüş ve 23 yaşındaki mısırlı ayella adil'in birinci seçilmiş.

devamını gör...
modern islamın tesettür modasına aktarılmış hali. şimdi sen kapatman gereken yerleri kapatmadıktan sonra başındaki örtüyü örtsen ne örtmesen ne? dimağına çivi çaksalar daha iyiydi! sözde güzellik yarışması ama bakıldığında islamcıların onlar kendini piyasada sunuyorsa biz de sunmasını iyi biliriz demenin başka bir şekli.
devamını gör...
ölmeden önce gidilmemesi gereken ülkelere mısır da eklenmiştir. en güzeli buysa gidip görmemek daha güzel. neyse biz yinede güney kore kızlarından vaz geçmeyelim.
devamını gör...
esed-hizbullah-iran baskısı altında madaya'daki müslümanların açlıktan teker teker ölmesi ile beraber okunması gereken yarışma. bunun yanında dünya düzeni, sisi ve esed gibi zalimlerin varlığı; bunlara destek veren içimizdeki zalimler ve bu destekçi zalimlerin bir kısmının yine herkesten müslümanmış gibi gezinmeleri; sekülerleşme ve sair sorularla beraber okunması gereken yarışmadır.
devamını gör...
tesettür sadeliktir. esas olan ziynetlerin saklanmasıdır. durup düşünün bu resimde ziynetler saklanmış mı yoksa daha çok ilgili mi amaçlanmış. kalpleri Allah bilir ama bu dün bahsettiğim yozlaştırma çabasıdır.
devamını gör...
iyi halt etmek. yani hanımları örten gizleyen başörtüsüyle güzelliği ifşa etme çabası arasındaki çelişkiyi anlamak zor olmamalı. bizde niran ünsal bile sahneye çıkarken peruk takar ki yaptığı iş başörtüsüne yakışmayacaktır bilir. batıdan görülen her herzeyi taklit etme hastalığı elbette kabul edilir bir şey olamaz ama islam görünümlü batı taklitçiliği aptallığın, şaşkınlığın daniskasıdır. arapların the voice* programlarında da başörtülü hatunlar performanslarında açık hatunlardan hiç aşağı kalır tarafları yok.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar