türbanlı bir kızla sevgili olmak

eskiden kapalı deyince bir ağırlığı vardı, şimdi türbanlı ya da türbansızla sevgili olmanın bir farkı olduğunu sanmıyorum. yani pek de iyi bildiğim bir konu değil açıkçası.

aklıma nereden geldi ?

bugün spor salonundan çıktım salonun hemen kapısında kankimi bekliyorum. hayır yarım saat adam beklenir mi ? beraber girdik soyunma odasına adam ortalarda yok. neyse beklerken bir başörtülü kız geldi tam salonun kapısının baktığı yerde durdu. bakın şal da değil başörtüsü takıyordu. az biraz dombili olduğundan teyze sandım ama benim orada beklediğimi gördüğünden mi ne az öte gidip orada beklemek için kıpırdadığında gözüme tekrar çarptı ve genç bir kız olduğunu anladım. 5 dk bekledi beklemedi birisi geldi ve elele tutuşup az ilerideki lokantaya girdiler. dikkatimi çeken başka bir şey ise gelen kişinin at hırsızı tipinde birisi olduğu. şu tipe bak şu yürüyüşe şu giyime bak türbanlı sevgili yapmış bir de saat 21.30'u geçmiş o saatte buluşabilmiş biz de hala tek takılalım neyse... sanki türbanlı kızlar iki karış molla sakallı ya da hazreti efendi tiplerle takılıyormuş gibi öyle mi sanıyorsam ne bu yadırgamaysa... sonra arkadaşım çıktı dedim n'apıyon yarım saattir içeride kök saldım burada beklemekten. abi dedi sen ne zaman çıktın, hemen çıkmışsın herkes içeride sen yoksun ben de anca giyinip çıktım. ben kung fu sporundan geldiğimden, nasıl bir ninja olmamdan çok hızlı giyinip çıkabiliyorum, kick bokscular ağır kalıyor tabi neyse...

lan böyle durumlarda yalnızlık daha bir hissediliyor, ben de sözlüğe geldim. sarılıp içimi dökmek, bir nebze olsun yalnızlığımı azaltsın istedim.
devamını gör...
emin konuşmak istemiyorum lakin türbanlı bir kızla sevgili olmam.kadının saçları gözükmüyorsa ben onu ne yapayım o uzun saçlarına dokunmak koklamak varken ne biliyim yanımdasın ama dokunamıyorum çok saçma gibisinden bir durumun içerisinde buluyorsun kendini, kafama çok uyarsa neden olmasın ama bir saç için vazgeçmeyiz zaten yârdan.
devamını gör...
açık bir kızla sevgili olmaktan pek bir farkı yoktur. niyete göre, erkeklerin farklılaştırabileceği kavramdır. kimisi bir tek bana açsın der, kimisi dokunmaz bile. böyle de çelişkiler oluşturur.
devamını gör...
insanları kıyafetleri ile yargılamaktan vazgeçin. günümüzde evlenme yaşı çok ileri attı. okuldu meslekti 25-30 yaşında zor evleniyor kızlarda erkeklerde. bu yüzden bu tarz olaylar yaşanması daha yüksek oluyor. sonuçta türbanlıda olsa nefis taşıyor, hata yapabilir. ha bu doğru, haram değil demiyorum. sonuçta türbanlıda yapsa açık da yapsa aynı günah. birde türban davası kazanılsa da bu devirde tesettür davası kaybedildi. içi boş neyi ne için yaptığını bilmeyen bir nesil ile karşı karşıyayız. bu da ayrı bir mevzu yeri gelince yazarız.
devamını gör...
artık herkesin "sevgilisi" olduğu için pek de garip olmayacak hadise.

kızcağız evlenme hayalleri kurarken bir bakmışsınız sevgilisinin yerini başka başka sevgililer almış filan. ehl i iman profili çizen beyler de bu yolda gidiyor, şimdi birini gömüp diğerine bir şey dememek olmaz, beyler de bu noktada fenalar. imam hatip gençliğine bakıyorum, imam hatip gençleri bile bu haldeyse başka liseleri düşünemiyorum. öyle berbat bir çağdayız. kimin eli kimin cebinde belli değil.
devamını gör...
sevgili olmayı parklarda bahçelerde mıncıklamak olarak görenler için çok garip bir durumdur. sevgili olmayı kelimenin tam anlamıyla yaşayanlar içinse hiç garipsenecek bir şey yok ortada. her insan gibi türbanlı* bir kadın da karşısındaki insanı sevebilir, aşık olabilir, belki o'nun için şiirler yazabilir, o'nunla karşılıkla bir çay içip hayallerinden, umutlarından yada gelecekteki yuvalarından bahsedebilir.
ama ne yazıkki sevmekten nasibini almayanlar bilmez bu işleri.
devamını gör...
sanırım muhafazakar görünümlü (osmanlı dekor filan) kafelerde beraber nargile çekmek en başta. türbe, camii ziyareti yapmak. başka ne yapıyorlar acaba, bilgilendirsenize lan hiç mi şallı sevgiliniz olmadı ?
devamını gör...
kızın türbanını inancından çok aksesuar olarak taşıdığını bilmeyi gerektirir.

ya şunu çıkar bi saçını göreyim dediğinizde hayır cevabı alırsınız ve nedeni yüzde 85 saçlar kirlidir yüzde 15 inanç sebebiyledir.
devamını gör...
gayet normal bir ilişki. neden olmasın?

çok güzel türbanlı arkadaşlarım var. çok hoş sevgilileri de var. herkesin sevgilisi var. onların da. herkesin bir takım barındırdığı duygular var. onların da.
sevsinler sevilsinler işte herkes gibi.

ki kimse sahip olduklarının hakkını vermiyor ki zaten. öyle bir devirdeyiz. abartmayalım Allah aşkına ya. ay cidden delirmelik.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar