turgay güler

#siyaset  #özgürler 

yaptığı işin seyircisinin artmasından mütevellit hafif bir şımarma moduna geçmiş sanki, yılların habercisi ve araştırmacılık duayeni pozisyonunda konuşan genç arkadaş. toparlanmalı. bu şekil program yapmak bitti haberi olsun.

hangi şekil hacı? bu şekil. "ben de haberciyim" felan fişmekan. ben onda gizli bir aşağılık kompleksi gözlemliyorum. bundan kurtulmasını salık veriyorum. aslında işi iyi yapmıyor. işi konukları yapıyor. farkına varsın. saba tümer'in erkeğidir ayrıca. soru sorup konuğu konuşturma işi. yani "sen topun peşinde koşma topu koştur" işi.

bu da bir şeydir ve iyidir. ama kendini gizliden çok eksik buluyor. bu da aslında mükemmel olmak istemesinden kaynaklanıyor. dost böyle söyler...
devamını gör...
hafta içi her gün 21.10'da ülke tv'de sıradışı adlı programı yapan adam. adama e-posta attım sıra dışı ayrı yazılır diye, bana "evet ayrı yazılır doğru ama programın ismi sıra dışı değil sıradışı" diye cevap verdi. mehdix romanıyla bir ara çok sansasyon yaratmıştı. yalnız bir kötü yönü var, programında yavaş konuşması izleyen kişinin canını sıkıyor.
devamını gör...
şu anda yapmadığım mesleğin detaylarını bana öğretmeye çalışan adam.

sanırım 2000-2002 arasıydı bir sure kanal 7 de stajyerlık yapmıştım.işte bu zamanlarda turgay guler bana ahmet gemici,ali ekber karacam, sabri abi, mehmet acet, kemal abi, cengiz er, ibrahin erdoğan, nazmiye hanım ve ahmet hakanla( uzunca sevindik'e duyuru: an itibari ile kankam değildir) beraber haberciliğin detaylarını öğretmişlerdi.ama ben maalesef o meslekte kalıcı olamadım. onlar aldı yürüdü Allah hepsinin yolunu açık etsin. turgay guler halen ulke tv de sıradısı programının yapımcılıgını ve sunuculugunu yapmaktadır - ki bu program ahmet hakanın cubbelı hoca ıle duellodan kactıgı programdır-.

aynı turgay güler bazı ihlsozluk yazarlarını sıradısı programına çıkarmak istemektedir( sanırım buna ayrı başlık açmak lazım)
devamını gör...
çağırdığı konuklarına reklama gitmeden önce "sen şunu sen de şunu unutma not al reklamdan sonra bunları konuşalım" gibisinden emrivaki isteklerde bulunuyor, hoş olmuyor.

"turgay güler her zaman olduğu gibi hepinize iyi geceler diler" en önemli veda cümlesidir. bıkmadın mı be abi? bir veda açılımı da senden bekliyoruz, hökümetin açılımı gibi olmasın.

mehmet altan'ı daha sık görelim sıradışı'da.
devamını gör...
kimse kusura bakmasın da ben bu arkadaşı ne zeki ne sempatik buluyorum. onu geçtim dünyanın en kötü gömleklerini giyiyor canlı yayınlarda. değerli dostum cepleri kırmızı kendi beyaz gömlekler sadece 20 yıllık marlboro reklam afişlerinde kaldı.
devamını gör...
progamına melih gökçek'i çıkartıp defalarca kemal kılıçdaroğlu'nun annesi ermeni dedirten sıradışı sunucu. yakışmadı ama. orada bir müdahale etmesi gerekiyordu. melih gökçek, ermeni olmak kötü bir şey değil ama kemal kılıçdaroğlu'nun annesi ermeni dedikçe o dinledi. ayıptır be.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar