türk ateisti

dünya ateistlerinin aykü ortalamasını büyük oranda düşürdüğüne inandığım ateistir.

aralarında 'kimseye ateist olduğumu ispat etmek zorunda değilim, Allah biliyor' diyen tipleri olan ateisttir.

kin kustugu, eleştiri manyağı yaptığı islâm'ın sembolü camilerden su içmekten çekinmeyen ateistlerdir.

osmanlı'ya ayrı bir kinleri vardır. kemalist olanları ayrı bir cinstir. ülkeye gelen turistlerin, osmanlı'nin yadigarlari tarihi eserleri gezdiğini bilmezler, bilirlerde işlerine gelmez.

ülkenin daha medeni, daha çağdaş, daha teknolojik, daha sportif, daha daha vs. olması için ne gibi çözümler getirmişlerdir, dünya çapında ne gibi icatlar, bilim üretmislerdir.
tamam müslüman toplumlar bilim, teknoloji, medeniyet konusunda çağa ayak uyduramadilar(öncelikleri bu dünya değil), peki sizin bizden farkınız nedir türk ateisti.en büyük dertleri şuursuz müslümanlar üzerinden islâm'a kin kusmaları. yobaz, gerici, akp'ye oy vermiş biri olarak teknolojiyi kullandığımız ve yabancı ülkelerdeki akrabalardan duyduğumuza göre dünya ateistleri bizimkiler gibi şuursuz değilmiş yahu...

halamınoglu vardı ateist...ögretmendi kendisi. geçen sene öldü. zamanında duvara siyasi sloganlar atarak öğretmen olanlardan kendisi..komünist yani. düzenli bir aile hayatı hiç olmadı. düzenli bir iş hayatı hiç olmadı. matematik konusunda benden daha iyi değildi matematik öğretmeni olarak.

özetle nedir sizin sorununuz yahu. tamam islâm alemi olarak sorunluyuz kabul ama sizde süper değilsiniz yahu...bırak süperi bizim laciverdimizsiniz. nedir bu havanız...
devamını gör...
şöyle özetleyelim; küçükken varlığını ispatlamak için sigaraya başlayıp sanki marifetmiş gibi püfür püfür havaya duman salan kimseler gibidir. ingilizce karşılığı looser türkçe karşılığı ise ezik'tir.
devamını gör...
sosyal medyada sık sık karşılaştığım ateistir...

geçen gün yine atom parçalayan ultra zeki beyni ile bizim umre ibadetimize laf cakmaya çalışırken yakaladım bir tanesini...sosyal medyada değil, bizzat reel hayatta...


ulan diyor adam her sene umreye gidiyor, umreye verdiğin parayı fakir fukaraya versene gibi biz müslümanların hiç akıl edemeyeceği bir fikir sunuyor...gözlerim yaşardı böyle mükemmel bir fikir karşısında!

yahu dedim sen her sene bodrum, çeşme, marmaris, didim, ayvalık, paris, londra, amsterdam geziyorsun sorun olmuyorda, benim yıllık iznimi umrede kullanmam neden sorumsuzluk oluyor ki yıl içinde defalarca fitre, sadaka hayır hasenat yapıyorken hemde...

derdi üzüm yemek değil bizim şuursuzun...biraz sıkıştırınca inanmadığı Allah ile arama girme diyor denyo...ulan ne adamlarsınız yahu...
devamını gör...
bizim ortalama türk müslümanı kadar kafası çalışan ateist türü.

yani kafası pek çalışmaz, ateistliği de sağdan soldan duyduğu kadardır. doğru düzgün okumaz, araştırmaz. eleştirdiği dini bilmez. insanlara hakaret etmeyi çok sever. eleştiriye tahammülü yoktur.
devamını gör...
diğer dinlerdeki yanlış uygulamalar ile, hurafeler ile, sapkınlıklarla işi olmaz. onun en büyük davası islamdır. ona göre olan gerçek islamı anlatmak için çırpınır. bazan kuran bile okur ve ordan bir ayeti alır tepe tepe kullanamaya bakar ama o ayetin nüzul sebebi, başı sonu gibi durumlar onun ilgi alanına girmez.

velhasıl mücadelesi büyüktür. diğer inançlar değil islam onun en büyük düşmanıdır. zordur işi.
devamını gör...
islamiyet düşmanı hrisyanlık sevicisi genelde beyaz yakalı plaza çalışanıdır.
e böyle olunca ateist olmuyor ki dediğinizi duyar gibi oluyorum,
tamam işte ben de onu diyorum, türk ateisti işte.

devamını gör...
farklı olmanın cazibesine kapılan kişilerdir. eğer düşünmüş, ölçmüş biçmiş, sorgulamış da inkar etmişse lafım olmaz kendi bileceği iştir ancak sorgulama falan hikaye. olay tamamen farklı olmak. önce deist olarak kendini türk müslümanlardan ayırırlar. sonrada ateist oluverirler. birçoğu da zaten deisttir ancak kendini ateist zanneder.
devamını gör...
yani şimdi islam kuran; sürekli çelişki ortaya çıkarma derdindeler de;

adamlar din değil islam'a düşman. islam'a karşı yahudiliği, yahudileri öne sürüyorlar. sonra; işlerine geldi mi , olumsuz gördüklerinde islami kaynakları veriyorlar böyle böyle diye , işlerine gelmeyince islami kaynakları tanımıyorlar.

çoğu özenti.

bir de şey;

bizde hep derler; çok okuyan araştıran ateist oluyormuş. (bkz: allah'ım sana geliyorum)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar