diyarbakır bismil'de sözleşmeli öğretmenlik yapan bir kişi tahtaya yansıttığı türk bayrağı önünde bozkurt işareti yaparak fotoğrafını çekti ve sosyal medyada yayınladı.

öğretmenin tepkiler alması üzerine diyarbakır milli eğitim müdürlüğü bir müfettiş görevlendirdi ve yapılan incelemeden sonra öğretmenin işine son verildi.

devamını gör...
çözüm sürecinde verilen tavizlerin, kredilerin sonucudur. biz ınlırı kridi virdik çık giviniyırız diyen seçmen düşünsün. öbürleri kandırıldı zaten.
devamını gör...
birilerinin bir yerlerine batmış olacak ki, canlarını çok yakmış sanırım...

bu ülkede ülkücülere faşist derler ama faşistliğin dik alasını yapanlar nedense hiç ülkücüler olmazlar...

nasıl canını yakmışsa artık...

zafer işareti yapsaydı baş tacı edilirdi...

pislik parayla değil ya...
devamını gör...
devlet memurları görevlerini yerine getirirlerken dil, ırk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din ve mezhep gibi ayırım yapamazlar; hiçbir şekilde siyasi ve ideolojik amaçlı beyanda ve eylemde bulunamazlar ve bu eylemlere katılamazlar.
olay gayet açık, git bozkurtunu evinde yap.
işine son verilmesi yerine uyarı cezası daha yerinde olurdu.
devamını gör...
artık ülkemizde türk’üm demek bile suç sayılmaya başladığı için şaşırmayacağım durum.
devamını gör...
"t.c. dövleti biye bağmiy" deseydi evi yapılırdı kahraman olurdu falan.
devamını gör...
kimse de demiyor ki bu ne biçim hilal ve yıldız. hamidiye zırhlısı güvertesi mi orası ?
devamını gör...
riyakarlık kokan bir karar. nice bürokrat, diplomat iktidar partisine sadakat yemini içeren tweetlerle terfi ve tayin alırken...
devamını gör...
bismil'de... sırf cesaretinden dolayı kutluyorum öğretmenimizi. sendeki ne yürekmiş abla.
devamını gör...
öğretmenin yaptığı gereksiz bir harekettir. fakat ona yapılan çok daha gereksizdir. ceza siyasi propangadan veriliyorsa korkuyorum bürokrasinin yüzde ellisinin ceza alıp uzaklaştırılması gerekir.
konunun bu kadar büyütülmesinin sebebi olayın diyarbakır da olması batıda bir ilde olsa kimse umursamazdı bile.
devamını gör...
haber sitelerinde verildiği gibi işinden atılmamış öğretmen. valiliğin yaptığı açıklamaya göre istifa etmiş.

"öğretmenin kendi isteğiyle istifa ettiğini, yayınlanan haber içeriklerinde iddia edildiği gibi görevine son verildiği ve hakkında inceleme başlatıldığı iddiaları kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır."

devamını gör...
sosyal medyada popüler olmak adına türkiye'de sıklıkla denk geldiğimiz densizliklerdendir. bunun parti purtuyla davayla falan alakası yok kardeşim.
devamını gör...
olaylarin detaylari bildiginiz gibi degil.

kadin polis veya asker esi. kendisi esi oraya tayin olunca gelmis. ucretli ogretmenlik yapiyormus. fotograf tepki toplayinca bir sure beklemis ve sonra istifa etmis. tabi bence istenmistir istifa o ayri. yani ogretmen ihraci vs yok. guneydoguda ogretmen dur biraz turklugumu belli edeyim kafasi haricinde bir sey yok meydanda.

bahceliden egitim ogretimde propaganda yapmanin yasak olusuna iliskin bir durus beklerdim diyecem de neredee.
devamını gör...
bir solcu sol işareti yapsa ülkücüler ortalığı velveleye veriyor
bir ülkücü bozkurt işareti yapsa solcular ortalığı velveleye veriyor.
bunları yaparken de binbir türlü yalanı da beraberinde söylemekten çekinmiyorlar. nasıl bir güruh bunlar anlamadım ki
devamını gör...
akp mhp seçim ittifakında milli eğitimden sağlam bir koltuk kapacaktır. bakarsın milli eğitim bakanı yapılır. bir parmak işaretiyle gelen başka bir parmak işaretiyle gider.
t: derste böyle bir siyasi işareti yapacak öğretmenin zeka seviyesi ortalamanın altındadır.
devamını gör...
öğretmenlerin her türlü siyasi ortamdan uzak olması gerektiğini savunanlardanım. ancak hep partinin bir sendikal örgütlenmede olduğunu düşünürsek neredeyse imkansız. ne olarsa olsun bir öğretmenin çocukların yanında siyasi bir simge paylaşması yanlıştır....
devamını gör...
bence işine son verilmeliydi. neticede kendisinin maaşı kendi ideolojik görüşünü desteklemeyenler tarafından da veriliyor. haliyle ondan beklenen çocuklara gerekli bilgileri vermesi. ideoloji propagandası yapması değil. eğer çok ideoloji propagandası yapmak istiyorsa bir partiye katılıp geri kalan kariyerine bu şekilde devam edebilir.
devamını gör...
eşarbın üzerine güneş gözlüğü takarak benim açımdan değerlendirme dışı kalmıştır.
devamını gör...
olayın içeriğine tam olarak vakıf olmamakla beraber, bozkurt bir türk sembolüdür. hanım kardeşimiz de milliyetçidir ve milliyetçi bir öğretmen vatanına faydalı bireyler yetiştirmeye and içmiştir. bu yönüyle takdir ettiğim diğer türlü ise, ideolojinin militanlarından olmayı tercih ettiğini düşündüm öğretmendir. ben yaptığının cesurca bir davranış olduğunu düşünüyorum. neticede doğuda bozkurt işareti yapmak her yiğidin harcı değildir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar