türk futbol hakemliği

avrupa'da zirvelerde yer almasına rağmen, türkiye sınırları içerisinde saçmalayan hakemlerdir. her türlü şaibenin rahatça konuşabileceği ve üzerinde çok güzel duracağı hakemliktir. dünyanın belki de en elit hakemi olabilecek kalibre de cüneyt çakır'ın bile şaftı kayıyor ülke sınırlarımız içerisinde hakemlik yaparken. o kadar yazmaya çizmeyegerek yok, leş futbol paydaşlarımızdan sadece birisidir ve en tepe noktalarından birisidir maalesef. bir diktatör gelse de temizlese keşke. demokratik sistemle temizlenemez bu leşlik. çünkü demokrat değiliz, büyük çoğunluğumuz mallık derecesinde duygusal olmak derdinden muzdarip. hısımcılık, akrabacılık, memleketçilik, dayıcılık, bir tanıdıkçılık bitmediği müddetçe bu ülkeye tam manasıyla demokrasi gelmez, gelemez azizim. bizim gibi insanları kanuni, fatih, yavuz, atatürk gibi padişahlar yönetmeli. yoksa adam olacağımız yok. her yönümüzle trolenmeye çok müsait bir insanlarımız var çünkü.

mesela şu pozisyonda bile lafı eğip bükebiliyor futbolcumuz. yahu elinle smaç yapmışsın kasten sahtekar herif. ama karaktersizliğinden habersiz insanlardan biri olduğu için bunu bile inkar etmeye çalışıyor denyo. böyle denyolar olduğu için orta ve yan hakemler var zaten. onlarda başka bir dünya zaten. bu tip bariz hatalarla lig dizayn ediliyor azizim. var isimli teknoloji gelmiş olmasına rağmen şaibelerin ortadan kalkmadığını görünce, artık buna kanaat getirdim ben. ülke futbolu, hakemler tarafından dizayn ediliyor. adalet sistemi sakat olan bir ülkede futbolda adalet beklemek zaten sakat bir durum. işin en garip tarafı ise, yoksulluk sırını altında yaşayan milyonlarca insanımızın, hala bu şaibeli futbol oyununa maddi kazanç sağlaması. devletin de bu profesyonel futbolu bir türlü temizleyememsi. veyahut temizlemek istememesi mi demeliydim?

(bkz: türkiye'de profesyonel futbolun yasaklanması)

(bkz: ligde en çok ağlayan takımların en çok şampiyon olan takımlar olması)arif erdem'in şu sözleriyle bitireyim. malum binlerce video çıkarılabilir bu şekilde.

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar