türk kadınının pısırık olması

çıtkırıldım olması, zoru gördü mü hemen ortadan kaybolması, hatta zoru bile görmek istememesi olayıdır. gündelik hayattan örneklerini her yerde görmek mümkün. oğluna para göndermeyip kızı için özel servisli özel yurt tutan nice babalar var. vur kafasına al ekmeğini, öyle bişe. sözlü tartışmaya gelemezler. köşesine siner, ağlarlar. çok çabuk yıldırılırlar. islam'da bile böyle, 2 kadının şahitliği bir erkeğin şahitliğine eşit. etrafınızdaki psikolojik destek alan, intihara başvuran kadınların sayısını bir düşünün. erkeklerden katbekat fazlalar. kadın siyasetçiler bile erkek olmanın derdinde. angela merkel'lerin, meral akşener'lerin ve kendini saydırmak isteyen daha nicelerinin saçları boşuna kısa kesilmiş değil.
ps: sayıca üstün olduklarına bakmayın, kadınlar intiharlarını ölümle sonuçlandırmada erkeklerin 4 katı arkadalar.
devamını gör...
mutluluktan ışıldayan güçlü kadınları görmezden gelme ve kendi kurduğunun hesabını yapmadır bu tespit. tek tek anlatmayacağım, vallahi halim yok. gücüm yok gücüm *.
devamını gör...
-kadınlar yaratılış itibariyle kırılgandır, naiftir. bu yüzden analığa layık görülmüşlerdir. zira erkekler gibi yüzeysel düşünselerdi, gece ağlayan çocuğuna kalkamaz, hastalığında baş ucunda bekleyemez banane der geçerdi.
-islamda kadının şahitliğinin erkeğe karşı 1'e 2 olmasının sebebi duygusal oldukları için gönül seslerini dinleme zaafinda bulunmalarından ötürüdür. oysa erkek buna nazaran daha katı ve kararlıdır.
-kadınların mesleki alandaki eleştirisi; at gözlüklerini çıkarınca çok başarılı kadınları görmek mümkündür. bilimden tutun da siyasi, tıbbi, kamu vs her alanda. ve özellikle her insanın hayatında bir ayşe, bir fatma, bir nazan öğretmeni vardır, hayatı öğreten. en önemlisi de bu düşüncelerde olan insanların da bir kadından doğmuş olması garip bir durum.
-intihar vakalarından ziyade, hastanelerde darp raporu, emniyetlerde şikayetçi olmaktan korkan ve gazetelerde sürmanşet olan da kadın cinayetleridir.
-aklıma gelmişken, insanlar kadından doğar, analarına hürmeten kadınları baş tacı bilirler ya işte deniz atında doğurma özelliği erkektedir. bilmiyorum işte bu bilgi de kenarda dursun dedim..
devamını gör...
yeri geldiğinde, haklı olduğun yerin dibine sokmalı olm hatun dediğin.
pısırık falan çok şeyapmam ben.
devamını gör...
türk kadını üzerine yaptığı araştırmaları ile ünlü yazar tespiti. vaka gerçektir ki kadının pısırık olması ciddi bir sorundur çünkü kadın pısırıksa erkeğin fazlaca sorumluluk alması gerekir bu ekstra yorgunluk demektir. ancak tersi durumda kadın çok atikse bu defada erkeğin varlığını gösterme şansı kalmaz hasılı olan yine erkek canlısına olur. ve erkek heryerde kadınları diline dolayarak gündelik hayatta yediği gollere karşılık vermeye çalışır.davranış bilimindeki tanımı için (bkz: yansıtma)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar