türk kahvesi vs dibek kahve

bir kıyas. türk kahvesi bildiğimiz mehmet efendi mucizesi. çifte kavrulmuş, kokusu mest eden, sert, falı bakılabilen kahvedir. dibek ise genelde 7 kahve 4 ot karışımın meydana getirdiğin yumuşak içimliktir.

sert kahve sevengillerden olara türk kahvesi diyorum ama dibek fanları azımsanacak gibi deyiller. deyiller.
devamını gör...
bunu kıyaslayan da ne bileyim. dibek kahvesi, kaynatılmış çamur gibi tadı olan * türk kahvesine diz çöktürür, af diletir.
dibek kahvesi marion cotillard, monica bellucci ise türk kahvesi aleyna tilki'dir.
devamını gör...
dibek kahvesinin tadını hayatı tam arada yaşayan damak zeki güzel alır. onun keyfi bir başka, hele sütlüsü hafif şiddetle tavsiye edilir *
devamını gör...
görünüşü ve sunumu, tadından önemli hale getirilmiş türk kahvesiyle, içinde kahveyle birlikte sürüyle ot bulunan içilebilir sıvının kıyası. bugün marion cotillard'ın son filminin fragmanını izledim, kadın iyice çökmüş. monica zaten bitmiş. artık benzetmelere kullanılacak yeni isimler öneriyorum. lily james'i cümle içinde kullanınız.
devamını gör...
bende filitreciyim. ama öncelikle şunu diyenim, türk kahvesi yapana ve yapım şartlarına göre tadı cok değişiyor. son dönemlerde hep normal türk kahvesi içtim. ben biraz sert kahve sevdiğim için normal türk kahvesi benim için daha ideal.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar