türk kelimesinin türkçe olmaması

çince'de r harfi olmadığından türk isminin çince olması muhaldir. zira r türkçe'de türemiş olur ki o zaman kelamın ırkı fesh olur zaten. kaldı ki türk adı ile ilgili onlarca iddiadan sadece birisidir ve yanlıştır. çünkü türk kelimesi türkçe bir çok kelamdaki gibi çoklu anlam barındırır. merak edenler kafesoğlu'nun türk milli kültürü adlı kitabı ile başlayabilirler.
devamını gör...
"bir kelime türkçe kökenli değilse türkçe değildir" anlayışı gerçekten çok fantastik. bir dönem devleti yönetenler de bu komikliğe düşmüşler ama neyse ki çabuk dönmüşler yanlıştan.

türk kelimesi türkçedir yani özetle.
devamını gör...
türk kelimesi en eski olarak 735’te, orhun yazıtları’nda geçmektedir: "teŋri teg teŋride bolmış türük bilge kagan." (tanrı gibi tanrıdan olmuş türk bilge kağan.) kelimenin köküne indiğimizde de töre, yasa vb. anlamlara geldiği tespit edilmekte.
devamını gör...
türk ve kürt. sonradan çıktıkları belli olan ırk isimleri. avşar'ım ve müslümanım. orta asya'daki soydaşlarıma bakınca da türkçülere iyi bir afyon verildiğini görüyorum. bize anlatılan islam öncesi kahraman türkler nerede?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar