türk kürt kardeştir

...ama türk olan ağabeydir diye devam eden faşist slogan. bilirsiniz, ağabey dediğin kardeşinin kafasına vurup ekmeğini almasını iyi bilir.
devamını gör...
biz çok iyi biliriz bu kardeşliği. mesela darfur'da müslüman araplar, müslüman siyahları kıtır kıtır keser. sebebi kardeşlik canım. tabii tabii...
devamını gör...
(bkz: genç faşistler rahatsız)

kardeş kardeşe yaşayacağımız ayrı bir devlet olsa ne güzel olur değil mi?o kürdistaneeyyy hele huuyyyy vare vare kurdistaney olsa daha da güzel kardeş oluruz değil mi pekekeli kardeşlerimiz.

yalnız şu elektiriği kaçak kullanmak konusunda kardeş olabiliriz.bana çok fatura geliyor bu http://aralar.bi de 150 kişi bir araya gelip bir adamı dövebilme konsunda kardeş olalım.bünyem zayıf ve bir adamı dövebilmek için en fazla 149 kişi toplayabilyorum.kürtlerden birini kardeş kabul ederim bu konuda kazma sapı almasın bende var.
devamını gör...
"bu mu lan kardeşliğiniz" dedirtir adama. müminler kardeştir, evet, ama bırak müminin mümine yapmayacağı, insanın insana yapmayacağı şeyleri sen kürtlere yap, sonra da biz kardeşiz de. hade len.
devamını gör...
nefret nefreti körükler beyler. sakin olalım. kimse tam olarak masum değil. oturup sen bunu yaptın, ben bunu yaptım dersek bu sorun sittin sene çözülmez. akl-ı selim davranmakta fayda var. empati yapmakta fayda var.
devamını gör...
irkin irka üstlünlügünün gercekte hic varolmamis olmasi gibi irk taassubunun da ayaklar altina layik zelil bir melanetten baska bir sey olmamasi da insanlarin islami düsünce yetisine oranla anlasilabilecek kavramlardir. zira Allah bir irki veya bir toplulugu, belli bir zaman dahilinde digerlerine güc ve/veya nüfus bakimindan üstün kilar, ardindan onun vadesini doldurup bu nimet/leri bir baska irk veya topluluga verir. dolayisiyla aslen hic bir irkin hic bir irka veya topluluga üstünlügü kalmamis olur, ki bunu kendi halinde asgariyetle bir-iki tarihi vakayi okuyan herkes bir parca bilir. buna mukabil anlat istedigim sudur: #144843
bugün kardestir yarin düsmandir, öbür gün yine kardestir. böyle gider. umulur ki Allah'in istedigi gibi müslümanlar, müttakiler olalim.
devamını gör...

''içine ettiğimin dünyasında ölüm hakikat iken isyan edesim var insanlığınıza yok kürtmüş yok türkmüş. millet ay da kızlara teklif etmeye başladı utanmasalar mars ta peynir - rakı yapacak ,doğum günü partileri kutlayacak bizim düştüğümüz hallere bak. değermi lan bi insanı küstürmeye,kalbini kırmaya inciltmeye.tüküreyim ''sizin'' interaktif tanımlamalarınıza , hayata bakış açınıza . türk-kürt anlayışınız kalp kırdıktan ,ötekileştirdikten sonra ne b.ka yarar.''

aferin sana ey koca türk , kürtü haltettiğin için.
sanada aferin ey koca kürt , türkü haltettiğin için.

yahu biz müslümanız !

devamını gör...
valla bu kardeşlik martavallarına mesafeli olduğumu belirtmiştim önceleri. bilirsiniz, habil ile kabil de kardeşti. şimdi bakıyoruz biri katil, diğeri maktul. yahut yusuf aleyhisselam'ı kuyuya atan kardeşlerine ne demeli? bunları da geçtim... kardeş katlinin vücub bulduğu bir devlet geleneğini haiz türkiye'de kardeşliğin anlam ve önemi farklı olsa gerek. yanılıyor muyum?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar