türk lirasının değeri bu para birimini aşağılayarak küçük görmeye devam ederek yükseltilmez. elbette türk lirasına güvenen herkes kazanacak demek te yeterli değil bunun nasıl olacağını anlatmak gerekir. belki anlatmışlardır ama benim gördüğüm bu konuyla sadece alay edildiği. bana komik gelmiyor neden bilmiyorum.

edit: bu ifadeyi berat albayrak kullanmış. kimin kullandığının bir önemi yok ben bu adama inanın falan da demiyorum. türk lirası tuvalet kağıdı değil değersiz ise bu ülke olarak bizim sorunumuz. amerikan dolarının nasıl kutsallaştırıldığını görmeyenler bu açıklamalara elbette totosuyla gülmeye devam edebilir. herkes ekonomist zaten bu ülkede. kime kulak vereceğimizi şaşırıyoruz.
devamını gör...
neresinden bakarsan bak elle tutulacak yanı olmayan iddia. o değil ben şunu diyeceğim. vatandaş demiş ki dolara güvenen yaya kalır demiş de tayyip, ee? dolar 2 liradan 7 liraya fırlamış, dolar alan kazanmış. şunu düşünen adam kurtuluş savaşı sırasında tası tarağı toplayıp ülkeden kaçardı eminim. hatta yunan saflarına bile katılırdı. çünkü "kazanması beklenen" taraf orası. niye türk safında kalıp ölsün ki? şimdi bu adam da dolar almış haliyle kazanmış. çok kazanmış, acayip kazanmış, köşe olmuş. tayyipe de nanik yapmış. ama ülke kaybetmiş kimin umurunda. tayyip dolar almayın derken, dolar bozun derken inadına dolar alan adamlar bunlar. sonra dolar yükseliyor. senin gibi adamlar yüzünden olmasın sakın?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar