kafalar pırıl pırıl dedirten haber. müşteriye yansıtıyoruz bir şey olmuyor. sanki o zaman memleketten daha fazla para çıkmış olmuyor.

--- alıntı ---
p'den memnun olduğunu belirten bir esnaf, doların yükselişine dair bir soruya, “şimdi biz türk parası ile çalıştığımız için dolar bizi fazla etkilemedi. çıksın bin liraya bizim umurumuzda değil” yanıtını verdi.

bunun üzerine bbc türkçe muhabirinin nakliye gibi giderlerde doların yükselişinin etkili olduğunu hatırlatması üzerine aynı esnaf, doların yükselişinden nasıl etkilenmediğini anlattı.

esnaf bu durumu, “nakliyeye vesaire tabii yansıdı ama biz de müşteriye yansıttığımız için bizi fazla etkilemiyor” ifadeleriyle açıkladı.
--- alıntı ---
buradan
devamını gör...
ekonomiden bir şey anlamayan insanların kurduğu cümledir.ben de ekonomist değilim ama doların artmasının kötü ve üzücü sonuçlar doğuracağını tahmin etmek zor olmasa gerek.
devamını gör...
siyasi guc tarafindan aptallastirma politikasi ile sistematik bir sekilde uretilen milyonlarca zombiden birisinin aciklamasi. musteri de sana yansitinca gorursun etkiyi.
devamını gör...
her sene ithalatın biraz daha arttığı bir ülkede, bence umurunuzda olmalı.
devamını gör...
murat bardakçı’nın benzer fikirde bir yazı kaleme alabildiği bir evrende şaşırtmayan çıkış.
devamını gör...
1000 değil 10 liraya çıktığında aynı esnafa bi daha gitmek lazım, tabii yerinde yeller esmiyorsa.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar