türk mahkemeleri erdoğan'a da ceza vermeli

nagehan alçı ve eşi rasim ozan kütahyalı diyarbakır cezaevinde işkence yapılıyor dedikleri için 105 gün hapis cezası aldılar. ceza para cezasına çevrildi. ama negahan alçı cezaya isyan etti. aynı şeyleri erdoğan'ın da söylediğini ve yiyorsa erdoğan'a da ceza vermelerini söyledi.

ahahaha adalet mi lazım oldu nagahen. evet haya bu yarın ne getireceği belli olmuyor hesaplı hareket etmek lazım. yavrum onlar fetö ile yattı kalktı ama vatandaş çekiyor cezasını haberin var mı bilmiyorum. tabi mevzu sana dokunan kadar.

kürt yurttaşlarımız yaşadıkları işkenceleri anlatarak “esat oktay’ın anısına hakaret ve iftira” suçu işlediler. hatta birkaç mitinginde esat oktay’ın adını anarak “işkenceci” diyen ve diyarbakır cezaevi’ni müze yapacağını söyleyen cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan’a da türk mahkemeleri ceza vermeli...

demek ki bir fırsat olsa, bu “devlet genetiği” erdoğan’a da “gereken ceza”yı verecek de veremiyorlar bir türlü. maalesef gülüyoruz ağlanacak halimize sevgili okurlar, ama türkiye’nin durumu bu. bu 105 gün hapis cezası adli para cezasına çevrildi ve kesinleşti. yani böyle adaletsiz bir kararın temyizi için gidecek bir yer de yok. sadece anayasa mahkemesi’ne gidilebilir. bizler de bunu yapacağız. ümit zileli’nin avukatı murat ergün’e de aynısını yapmasını tavsiye ediyorum.
devamını gör...
sıkışınca tayyip erdoğan'ı ortaya atan ve onun makamını-gücünü kullanarak cezadan yırtmak isteyen nagehan alçı'nın köşe yazısında geçen ifade.

git anayasa mahkemesine itiraz et nagehan, cumhurbaşkanını kendine niye siper ediyorsun? cumhurbaşkanı o sözü söylemeseydi kimin arkasına sığınmaya çalışacaktın? kimi ortaya atacaktın?

not: bence verilen ceza yanlış. nagehan alçı'nın izlediği yöntem de yanlış... her yanlış ceza alan cumhurbaşkanını kendine siper mi etsin? hem kendisinin ve kocasının şeriatın kestiği parmak acımaz diye defalarca konuştuğuna tv lerde bizzat şahit oldum, niye itiraz ediyorlar anlamıyorum...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar