türk medyasının putin fetişizmi

iki gündür yapılan haberler vesilesi ile bunu da öğŸrenmişŸ olduk. medyamızda putin'e karşŸı haddinden fazla bir sempati var.
putin türkiye'ye geliyor, hadi putin'i tanıyalım haberlerinin hiç gereğŸi yokken putin'in özel hayatının en derin noktalarına kadar inmesi açıkçası beni rahatsız etmeye başŸladı.

vlademir putin. ata biniyor. gölde yüzüyor. yaşŸlı bir ihtiyarla yemek yedi. siyah kuşŸak sahibi tekvandocu. eski kgb ajanı. bilmem kaç dil biliyor. genç kızların hayalini süsleyen erkek. karizmatik. yakışŸıklı. 24 yaşŸında rus güzelle aşŸna fişŸna durumları. ooooo. yeter ulan. nedir yani bu kadar pohpoh. yok abi pohpoh değŸil, gerçekler bunlar deme bana boşŸuna. bu kadar gerçekçi de olma ayrıca. olan var olmayan var.
ayrıca putin'i bu kadar tanımaya ne gerek var? enişŸte olarak mı alacaz kardeşŸim.

bana sorarsan yakışŸıklı değŸil, pazarcı tipi var. bodur ve de kel. gerçekleri niye saklıyorsunuz lan?

bizim de başŸbakanımız, cumhurbaşŸkanımız rusya'ya gidince acaba böyle irdeleniyor mu?
inşŸallah irdelenmiyordur.

düşŸünsenize ya hu haberi. "başŸbakan tayyip. attan düşŸtü...." tamam daha gerisine gerek yok. karizma eksilerde.

ya elin oğŸlu böyle maharetli, haberi oluyor. sen de çalışŸ senin de olsun, kıskanma diyecem de kıskanmamak ne mümkün.
demek ki rusya başŸbakanı olmak böyle birşŸey.
devamını gör...
arz talep meselesidir. türk medyası marslılara haber yapmıyor. memleketin insan modeli putin'in baklava kaslarını görmek istiyorsa açıp gösterirsin. kaldı ki sözgelimi abdullah gül de haiti gibi bir ülkeye gittiğinde şu akıllara zarar george clooney benzetmesi yapılıyordur. diğer türlü nasıl mutlu edeceksin biz üçüncü dünyaların açlıktan magazin kemiren yığınlarını.
devamını gör...
putin'in evrensel olarak saygı duyulan bir ''lider'' olmasında kaynaklıdır. bir de abd ve avrupa birliğinden ortadoğu hususunda dilediği tavri göremeyince hükümet, napsın hükümetin medyası...

gerçi donald trump fenomenliği tüm başkanlık dönemi boyunca sürecek gibi görünüyor lakin putin de diyordur kendi kendine kaç başkan eskittim bea diye.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar