türk milleti zekidir türk milleti çalışkandır

mustafa kemal'in "benim oğŸlum aslandır, benim oğŸlum kaplandır" minvalinde çocuğŸuna gaz veren babayı andırdığŸı cümlesi.

lakin sizin çocuk dersi derste dinlemiyor paşŸam.
devamını gör...
bu söze karşı çıkanlar peşinen ya gerizekalı olduklarını kabul ediyorlar ya da türk milletinden değiller.
evet çalışkanız zekiyiz.
zorunuza mı gitti?
devamını gör...
atamızın diğer sözlerini kabul edemiyosunuz orasını anladım da bunu kabul etmemek için ya vatan haini olmak gerekir ya da moron olduğunu kabul etmek gerekir
devamını gör...
evet caliskaniz. onun icin milli gelirimiz yilda 5000$ dolarin üzerine cikamiyor...mesela almanlar cok tembel ki adamlarin ki$i ba$ina dü$en yillik gelirleri yakla$ik 44.000 $ dolar... bizde egitim durumu ortalama ilkokul ücten terk...cok zekali oldugumuz icin ilkokul ücten sonra okumaya gerek kalmiyor...zeka fi$kiriyor her yerimizden..

ne zekiligi ne caliskanligi lan?

hasta etmeyin adami ak$am ak$am...
devamını gör...
savaşlarla,hain komutanlarla yönetilen başarasız savaşlar altında ezilen gariban halkı gaza getirmek için malum şahıs tarafından söylenmiş malum söz.
devamını gör...
o gün için, yani onyıllardır süren gerilemenin, mağlubiyetlerin, mevzi kaybetmenin ezici etkilerinin yaşandığı, ülkenin geneline büyük bir moral bozukluğunun hakim olduğu, "bizden adam olmaz" cümlesinin içselleştirildiği bir ortamda söylenmesi normaldi ve gerekliydi.

acı yok raki gibi düşünmek lazım.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar