türk psikologlar derneği


--- alıntı ---

psikoloji alanındaki ilk dernek istanbul'da 1956'da kurulmuş olan "psikoloji derneği"dir.

1970'li yıllar boyunca, psikolojik hizmetlere duyulan ihtiyacın artmasıyla, bu alanda çalışan kişilerin bir takım mesleki gereksinimlerinin olduğu dikkati çekmiştir. bu gereksinimleri karşılamak ve örgütlenmek amacıyla psikologlar derneği (pd ankara'da 1976 yılında kurulmuştur.
)
derneğin faaliyetleri, büyük bölümü akademisyenlerden oluşan bir grubun 1992 yılında "çarşamba buluşmaları"nı düzenlemesine kadar oldukça sınırlı kalmıştır. "psikoloji mesleğinin geliştirilmesi", "yasal bir meslek birliğinin kurulması ve faaliyetlerinin arttırılması" gibi konular, üyelerin evlerinde ya da iş yerlerinde gerçekleştirilen bu toplantılarda ele alınmıştır. dosyalar ve belgeler bir evden diğerine taşınmıştır. yönetim kurulu üyeleri, bütçenin kısıtlı olması nedeniyle pek çok faaliyeti kendi olanaklarıyla gerçekleştirmiştir.

1996 yılında daha işlevsel ve birleştirilmiş bir dernek kurmak amacıyla istanbul'daki psikoloji derneği ile ankara merkezli psikologlar derneği birleşmiş ve bugünkü türk psikologlar derneği (tpd) oluşmuştur.

--- alıntı ---

http://www.cogitosozluk.net...
devamını gör...
tercih dönemine doğru üniversitelerden 20k ya yakın bi ücret ödemeleri şartıyla türk psikologlar derneğinin psikoloji bölümünü tavsiye ettiği üniversiteler listesine ekleme vaadi olan ve gerçekleştiren topluluk.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar