türk silahlı kuvvetleri

tartışŸmasız ülkenin en güvendiğŸi kurum. tartışŸmam!


edit:o kadar tanım yaptım en kötüsü bu olmuşŸ. yazık vallahi. diyanet mi yazsaydım, ışŸık okulları mı yazsaydım en iyi kurum diye. atatürk yerine fethullah'ımı görseydim en iyi lider diye...
devamını gör...
siyasete karışmasın yeter. biz onları sevelim sayalım onlar bizim işimize karışmasın cennet vatanımızda güle oynaya yaşayalım. ne bir eksiği ne bir fazlası.
devamını gör...
varlığı düşmana yokluğu laiklik yanlılarına korku veren güzide kurum demek isterdim ama öyle değil. o silahlı kuvvetler bizlerden, bizim evlatlarımızdan, kardeşlerimizden, arkadaşlarımızdan oluşuyor. tek amacı toplumun güvenlik sorununa çözüm olmak. türk toplumunu anlayabilen, ihtiyaçlarına uygun çözümler üretebilen, vizyon sahibi bir siyasetçi gelene kadar güvenli modda çalışan işletim sistemimiz olarak kalacak kurumdur.var olsundur, sağ olsundur.

islam ve hristiyan dünyası tarafından mızrağın keskin-sivri ucu olarak adledilir bu arada.
devamını gör...
hüseyin üzmez gibilerinin karşısında olan kurumdur.
bunu düşünceleri de bugun yaptığı açıklamalarla, ilker başbuğ tarafından dile getirilmiştir.
edit: imla.
devamını gör...
bu ülkenin dindar kısmına da biraz açılım yaparsa (açılımdan kastım birazcık hoşgörü) karşısında hiç kimsenin durabilecegine inanmadıgım ordu.
devamını gör...
istanbuldan başka doğudan bambaşka görülen, osmanlıyı reddedip kuruluşunu ona dayandıran, belkemiği uzman çavuşlar, elleri ve kolları astsubaylar, beyni subaylar olan, aslında mantığın bitmediği kendi içinde bir mantığı olan (komutan herşeyi bilir), denetlemeyi seven ama denetlenemeyen peygamber ocağıdır kendileri.
devamını gör...
fettoş yapılanmasının içine sızmaya çalıştığı ama başaramadığı, prensiplerinden ödün vermeyen türkiye cumhuriyeti'nin askeri yapılanması. dünyanın en büyük silahlı güçlerinin arasındadır.
devamını gör...
gencecik insanlari kullanan kendisine zorla peygamber ocagi dedirten ama iceri girince Allahyok peygamber izinde diyen komutnaalrin bulundugu .laik sistemin kurtaricisi silahli eziyet grubunun basi zulmun anlam kazandigi .islam dini karsiti ama isine gelince gencleri sehit mertebesi veren ahlaksizca kurum olmaktan ileriye gidemeyen faiszm kalesi olan dogu halkina eziyet eden koylerini yakan bosaltan kürt halkina zerre kadar deger vermeyen (ben bir lazim)acilen lagvedilmesi gereken bir kurumdur.arkadaslar gecin yok efendim namusumuzu koruyo yok guvenligimizi koruyo felan.kendi eliyle yarattigi terorle besleniyo (apoya burs vererek okutan kurum) namusumuzu korumaktancok basortulu analari teller arkasina atan zihniyete sahip ve turkyienin ahlaksizlasmasini her koldan saglayan yapidirki bir yere moda subay karilariyla gider kisaca ahlaksizlik diyelim. anasina babasina bir su getirmekten aciz yurdum gencinin it gibi titredigi cigeri bes para etmezlere esas durusta selam verilen pislik yuvasidir.devletin bekasi adina her halti yiyen ama iki operasyonda kendi kurdugun teror orgutunden uc bes kisi vurup kahraman ilan edilen.bosna savasi sirasinda iranin bosnaya gonderdigi birgemi dolusu savas malzemesini yakalayan natoya ait tsk kurumu olan ve iki gösteri yapip halkin kazini alan igrenc bir kurum.dagda savasip inenleride sehirde mafya olan halkimizin kanini emen bir kurumdur
devamını gör...
kendi milletinin demokratik seçimlerini hazmedemeyen bir kurum. tamam karşı değiliz ama amacından sapmış bir kurumdur.

şöyle ki; bugün bir anayasa değişikliği için bile tsknın düşünceleri soruluyor.

efendim geçenlerde sivil anayasa ile ilgili bir konferanstayız bir arkadaşımız trt6(şeş)i sordu, konuşmacıda gayet güzel cevapladı. sonrasında askerin trt6 ya bakışı soruldu ve askerin trt6 için kültürel zenginliktir yapılabilir demesine bir ahmak çıktı ve asker güç mü kaybediyor dedi.

ahmak diyorum buradaysa ki yoktur, af buyursun ama bugün askerin trt6 ya onay vermesini güç kaybı olarak nitelendiren biz zihniyete ne diyebilirim ki. ula bu tsk gücünü kendi halkına göstermek zorunluluğun da değil ki, öyle bir hakkı da yok zaten. tsk nın amacı devleti düşmanlarına karşı korumak, dış güçlere korku salmaktır. halkına karşı silah doğrultan ordu nerede görülmüş.

ama burası türkiye ve karşımızda ki tsk normaldir. dediğimiz gibi halkın demokratik seçimini hazmedemeyen bir kurum. bir de pkk ile savaş konusunda paşaları 27 saat golf oynayan kurum, orada askerlerimiz savaşırken komutanı golf oynayan kurum, söz konusu siyaset oldumu gece yarıları e-muhtıra vererek teknolojinin imkanlarından faydalanmayı biliyor.

neyse daha fazla yazmayacağım.** * * **
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar