türkan saylan

"türbanlı öğrenci üniversitede okuyamaz" sözünün sahibi...

sözün tamamı şu şekilde...

2006 yılında milliyet gazetesine verdiği röportajda, başörtülü öğrencilerin üniversitede okuyamayacağını iddia ederek; "yasal olarak kapanmış durumda türban olayı, anayasa mahkemesi, danıştay ve aihm kararları var. türbanlı öğrenci üniversitede okuyamaz. son derece demokrat bir insanım ama yasalara uyulması gerektiğine inanıyorum, o anlamda jakobenim. hoşgörüyle bakamıyorum, türban bir simge ve cumhuriyet değerlerini korumak zorundayız. islami bir topluma dönüşmek istemiyorsak, laiklikten ödün vermemeliyiz." sözlerinin sahibi olan kişi...
devamını gör...
gericilige sebep oluyor diye islam ve müslümanlar savas açmış iyilik melegi
fakat aynı melek kiliseler birligi ile degişik misyoner pozisyonlarında (ne ayak)
basında türkan hoca lakaplı egitim neferi
ama türbanlıya yassag kardeåžim niye: o gerici
basınımızın nefes gücünün simgesi öyle bir şişirdilerki yolda görsen atlıyasın gelir (kucagına)
devamını gör...
bu ülkede biz asılız bizim dediğimizden başkasının olmasi imkansız diye naralar atan çağdaş eğitim mürebbiyesi
devamını gör...
müslümanların,hakkında inandıkları peygamberden çok şey karaladığı,üstünde bukadar durulmaması gereken,abarttıkları şahıs.
devamını gör...
herkes tarafından örnek alınması gerken, dava kadını nasıl olunacağını gösteren bayan. yaptıklarını bi müslüman dini için yapmış olsa türban sorunu diye bi sorun olmazdı.
devamını gör...
opera izlerken ne kadar zevk aldığını merak ettiğim şahıslardan sadece biri.
devamını gör...
ergenekon operasyonu kapsamında tüm muhalifler gibi muhtemelen gözaltına alınacaktır.
devamını gör...
tipine bakmanın yeterli olacagını düşündügüm islam düşmanı kadın.
devamını gör...
keşke zamanında sabih kanadoğlu ile evlenip bir de çocuk sahibi olsalarmış diye düşündüren iç güzelliği yüzüne de nur gibi yansımış yaşlı teyze.
devamını gör...
insanların tipiyle, hastalıklarıyla dalga geçtikleri, "beter olsun" demeye getirdikleri kişiymiş. bu mudur müslümanlık anlayışımız? bu mudur engin hoşgörümüz?
devamını gör...
kendisini sevmeyenlerin hiç bir insana ve inanca yakışmayan şekilde hastalığıyla eğlendiği tabiri caizse bel altı olayına girdikleri şahıs . o şahısa saygınız yoksa bile aynı hastalıkla yaşamaya çalışan insanlara saygı duymayı denemek zor olmasa gerek .
devamını gör...
evine gidip efendi gibi hastalığıyla uğraşmamasına hayret ettiğim daha da bişey demeyeceğim nine.
devamını gör...
geçmişte kabeyi tavaf edip umre yapan, * şimdi ise meydanlarda cumhuriyet mitingleri yapan kadındır. ''din düşmanı'' olduğunu açık açık ifade etmektedir. ve bu konuda birçok çalışması olmuştur. buna da: ''sevelim sevilelim, dünya kimseye kalmaz'' diyorum.
devamını gör...
onbinlerce kişiye burs sağlayan, halk eğitimleri veren, zorunlu eğitimin 8 yıla çıkmasında uğraşları olan, kardelen kampnayası ile okula gidemeyen kızların okula gidebilmesi için çaba harcayan, kemalist, müslüman olsun olmasın saygı duyulası bayandır. ** *
devamını gör...

--- alıntı ---

13 aralık 1935 günü istanbul'da dünyaya gelmistir. cumhuriyet döneminin ilk mütahhitlerinden fasih galip bey ile evlendikten sonra müslüman olup leyla adını alan isviçreli lili mina raiman çiftinin beş çocuğunun en büyüğüdür. 1957'de evlenmiş, iki oğlan çocuk annesi olmuştur.

bu ülkede hristiyanlığı nasıl yayabiliriz. kürdistanin temellerini nasıl atabiliriz sorusuna verdigi cevapla beni dumura ugratmistir lakin;
el cevap;
"...atatürk ismini kullanırsak bunu daha rahat yapabiliriz. hem para toplar hem destek alırız, kampanyalar düzenler, türklerden topladığımız paralarla, kürtleri daha bilinçli hale getiririz, cahil insanlarla kürdistani kuramayız, hristiyanlığı bu şekilde daha rahat yaymamız da mümkün."

--- alıntı ---
http://www.aktifhaber.com/n...

not: kardesi kardese kirdirip hristiyanligi yayma pesindedir.
devamını gör...
kemoterapi gördüğü için büyük ihtimal gözaltında ölecektir.bu ezan sesleri ve minarelerin gölgesi altında çok bile yaşamıştır.
devamını gör...
kız çocukları okusun diye uğraşan ama türbanlıysa dur orda sen okuyamazsın diyen zihniyetin öncüsü.

hoşgörü diye inlerken hoşgörünün h sini göstermeyen kişiye nasıl kucak açsın karşı taraftaki insanlar. göz var izan var...

hastalığı ve şekli şemalinden mütevellit laf çakmalar ise kabalıktır...

eleştirirken dozunda eleştiriler yapılmalı elbette. ama türkan saylan namaz kılmanın gericilik olduğunu söylen bir zihniyetin yansımasıdır...

eleştirilen nokta orasıdır. bir insan namaz kılmayabilir bu kendi tercihidir. ama namaz kılanları aşağılamak, çağdışı göstermek yanlıştır. hakeza kılmayanları da kaba bir dille eleştirmek yanlıştır.

ammavelakin türkan saylan namaz kılan bir kişiye değil hoşgörü göstermek onu namaz kılarken bile hayal edemeyecek kadar karşıdadır. değil türbanlı bir kız görmek bunun hayalini kurduğu anda bile kederlenecek yapıdadır...

bu nefret nedir? ülkemizde duyulan bu nefret bitmeli artık bitmeli. hep bunlar körükledi bu ayrımcılıkları. iki tarafta da mevcut bu isimler... maalesef...

devamını gör...
darbe özlemi içinde yanıp tutuşan zavallı postal köpeklerinin biricik moruğu. ergenekon operasyonu kapsamında tutuklanmamasını rica ediyorum. yakında zaten kendi kendine ölür, ellemeyin zavallıyı. Allah suratından nurunu öyle bir almış ki, şimdi pislik attığı türbanlıların örtüsüne benzer bir örtüyle o kel kalmış başını örtüyor...
devamını gör...
bakin kardesim, ergenokon mu sonuna kadar karsiyim. darbe mi sonuna kadar karsiyim. veli kucuk mu, diger pasalar mi bu dunyada ve diger dunyada gereken cezayi alsin. ama bir dakika. ben demokratim, demokrasiye inaniyorum, sadece benim inandigim seye inanlara degil herkes icin demokrasi. eger bugun kemalistler tanklariyla siyasal islama karsi darbe yaparsa, ben o tankin ustune cikarim. ancak, sen sadece akp'ye karsi diye, cami ve/veya cemaat toplantisinda turkan saylan hakkinda atilip tutulanlara gore yorum yapiyorsan, sanada karsi dururum sus kara cahil diye seslenirim. sen biliyor musun ızmirdeki cumhuriyet mitinginde bu kadin "ne seriat ne darbe" dedi diye tuncay ozkan ve diger darbe severler tarafindan konusturulmadi. sen biliyor musun abd ve ab 1 mart teskeresine sonra cagdas yasami deskletkeleme (turkan saylan baskani) dernegine verdigi tum destegi kesti. neden: cunku cagdas yasami desktekeleme dernegi 1 mart teskeresine karsi cikti. haaa, o zaman "one minute" recep tayyip erdogan ve sn. cumhubaskanimz abdullah gul 1 mart teskeresini destekliyordu. akp, 2 milyondan fazla muslumanin katili olan bush ortaklik edemedik diye yanip yakiliyorsu. sen ki musluman diye gecinirsin, ıraktaki muslumanlara hic mi uzulmezsin, bir fatihani esirgermisin. neden akp ile yuzlesmeyip, turkan saylan'a kiziyorsun. durust olsana. ısine mi gelmiyor, ey musluman. bilki ben bir musluman olarak seninle kardes degilim, ben irakta olenlerleyim, filistinde cihat edenlerleyim. 1 mart teskerecileri, musluman katilleri ile degilim.
devamını gör...
her ne kadar adı başörtüsü yasakçısı, katı kemalist, ulusalcı, cumhuriyet mitingileri organizatörü olarak bilinse de aslında bir tıp doktoru.

o kendisini çağdaş, ulusalcı ve kemalist olarak niteliyordu. ancak istanbul üniversitesinde görev yaptığı yıllarda başörtülü öğrencilere karşı katı tutumu yüzünden halk tarafından hep yasakçı olarak görüldü. bu da türkan saylan ismini kamuoyunda her zaman tartışılır kıldı.

mit istihbarat başkanı cemal uzgören'in 24 nisan 2001'de başbakanlık'a gönderdiği raporda, türkan saylan'ı ve çağdaş yaşamı destekleme derneği'nin misyonerlik faaliyetlerinin odağındaki isim olarak gösterilmişti.

devamını gör...
türkiye'deki en büyük islam karşıtlarındandır. tıp alanındaki faydalı çalışmaları için takdir edilesidir o ayrı. kendisi bugün darbe olsa bütün başörtülülerin, sakallıların ipe götürülmesini içki eşliğinde kıpır kıpır seyredecek bir nefret ile dolu olsa da, bir müslüman hasta bir insanın kötü muamele görmesini asla onaylamamalıdır.
devamını gör...
dün çoğu televizyonda "türkiyeâ´nin aydınlık yüzü" ve "bir eğitim meleği" olarak lanse edildi türkan saylan. doğal olarak sinirlendim ve başörtülü öğrencilerin yaşadıklarını kendimce dile getirdim. ortada böyle bir yasak varken; daha ne kadar ikiyüzlü olabilirlerdi?! insanlarla daha ne kadar oyun oynayabilirlerdi?! bu insanların yaptıkları eksiksizce dile getirilmeliydi. ancak her yerde "atatürkçü olduğu için evi aranmış.." deniyordu ve hiçbir şey doğru düzgün anlatılmıyordu.. türkan saylan haber bültenlerinde kahraman muamelesi görürken ve "tek isteğim eğitimde fırsat eşitliği" derken, biz ne diyebilirdik ki?!
ne diyeceğimi ben de tam olarak bilemiyorum. beddua etmek bize yakışmaz. üstelik karşımızda hasta ve yaşlı bir kadın var. ancak, inançlı insanlara yaşatılanları da hiç kimsenin unutmasını istemiyorum..
devamını gör...
demokratik yollardan akp karşıtlığı yapmak darbecilikse bu ülkede milyonlarca darbeci var hangi biri tutuklanabilir ama yok sadece ön planda olanları tutuklayalım geriside sinsin korksun diye düşünüyorlarsa bilmelilerki yanılıyorlar.yirmibinden fazla öğrenciye destek bursu veren derneğin kurucusu olan,kız çocuklarının okumaları için uğraşan,darbeye karşı olduğu için ikinci izmir mitinginde konuşturulmayan türkan saylanıda darbecilere yardım yataklık etmekten sorumlu tutanlar gitsin limon satsın gerçi onu bile ellerine yüzlerine bulaştırırlar ya neyse.
devamını gör...
yirmibinden fazla öğrenciye burs verdiği doğrudur.hatta bu bursu gidip anında alabilmeniz gibi müthiş bir hizmet içerisindedir. hiçbir bürokrasiye takılmazsınız. sizden de buna karşılık küçücük birkaç istekleri vardır. bu da her hafta yapılan toplantılarına katılmak ve sınıfınızdaki, üniversite çevrenizdeki kişilerin hangilerinin namaz kılıp kılmadığını, siyasi görüşlerinin ne olduğunu, islami yapılanmalar içinde olup olmadığını bildirmenizdir.böyle birşey yok diyenler bizzat bu olayı yaşamışlığım bulunmaktadır.ayrıca bu küçük isteklerini bildirdikleri burs alan çoğu kişinin bildiği kitapçıkta hala elimde hatıra olarak bulunmaktadır.

maddi durumu zor durumda olan bir öğrenciye para vererek ispiyoncu olarak çalıştırmak ne kadar etiktir? fişlemenin daniskası bu değil midir? ondan gelip burada sallamanın manası yok.yok eğitim meleği imiş, kızlar okula imiş. önce bunları bir tartışmak lazım kanımca

edit: kötüleyin len ispiyoncular.dediklerime inanmayana her platformda kanıtlarım.
devamını gör...
bir kadin dusunun, hayatini once cuzzamla mucadeleye sonra cahillikle mucadele adamis. ıste bu kadin turkan saylandir. elbetteki tum yaptiklari dogru degildir. eger (tabi iddialar dogruysa) dernegi, zor durumda olan bir öğrenciye para vererek ispiyoncu olarak çalıştırmassa bu yanlistir. tartisilamz bile ama ayni zamanda, cemaatlerin(mesela f. gulen cemaati) zor durumda olan bir öğrenciye para vererek daha dindar yapmasi, tsk'ya sizmaya calismasi, polise sizmasi veya istibarata sizmaya calismasi nedir?heme soyliyeim ben eskisehirde 2 hafta yalcinkaya dersanesine gittim. oradaki abi ve hoclarin propogandasini iyi bilirim. neden, demokrasiyi, orgutlenme hakkini sadace bir tarafa cekiyorsunuz. bunun adi dupe duz dikdatorluktur kardesim. ben kisisel olark 28 subat'ta taraftim ama ozgurluklerden yana, sincan da yuruyen tanklara karsiydim. ne yazik ki, bugun beni siyasal islama karsi durma noktasina getirdiniz. askerin postalini sevmiyorum ama politik islam diktaorlugunude sevmiyorum kardesim.
devamını gör...
gözaltına alınmasıyla şişli ergenekon caddesinde oturanları apartman sakinlerini ne zaman
içeri atacaklar diye beklememe neden olmuştur. bizden değilse suçludur atılsın içeri diye yafta
yapıştıranlara da kıssadan hisse: nağmert dostun olacağına, mert düşmanın olsun.
devamını gör...


sol taraftaki beyaz başörtülü hanımablanın ta kendisidir türkan saylan.

edit: bu yazıyı kötüleyen arkadaşlar için ikaz yapayım dedim. bu fotoğrafta ironi yok arkadaşlar. saylan'ın dünyayı gezdiği zamanlarda arabistan'a gittiğinde, umre yapmış, bu fotoğraf da kendisine aittir. isteyen internette arayıp bulabilir.
devamını gör...
din tüccarlarının yeni hedefi haline gelmiş onurlu kadın. bu din tüccarları hep böyledir zaten, önemli olanın yerini önemli olmayanla değiştirip kitleyi kendi istedikleri şekilde manipüle ederler. anadolu'yu karış karış dolaşıp şifa dağıtmak için ömrünü vakfeden bir kadını, sırf kendi maskelerini düşürdü diye linç etmek istiyorlar.
devamını gör...
iki gündür kendisine zulm edilen, eli öpülesi bir mübarek kadındır. kim olduğunu bilmeden, iradelerini kiraladıkları şeyhlerinin lafı ile bu kadına bir tek kötü söz dahi edenler kul hakkı yerler ki farkında dahi değildirler. aklınızı kullanın aklınızı... ancak o zaman imanınız da ameliniz de yerini bulur. yoksa bir büyük nafiledesiniz ki, Allah affetsin.
devamını gör...
kardelenleri okula yollayıp, başörtenleri okuldan men eden zihniyet. kendisine mümine dendiğini duysa çok kızabilir.
devamını gör...
kızlarımıza verdikleri burslar karşılığında saçlarını açmaları, varsa muhafazakar aileleri yönlendirmelerine kanmamaları gibi telkinlerde bulundukları iddia edilen bir oluşumun başkanı. hakkında geliştirebileceğim en iyi tek yorum, 'allah acil şifalar versin' babındandır.
devamını gör...
ne şeriat, ne darbe istedik iddiasında bulunan kişi.son dönemlerdeki rahatsızlıgıyla başına taktıgı bone tarzı ya da bandana denilen şey de oldukça manidar...

haydi kızlar okula cümlesini de eksik anlamlandıran kişi, 'başörtülüler hariç' ifadesi bu cümlenin başına getirilmeliydi.
devamını gör...
maruz kalmakta olduğu muameleyi, ağızlarından salyalar akıtarak izleyen bir topluluğun şu aralar ilgi odağı olan saygı duyulası insan.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar