--- alıntı ---
cumhurbaşkanı erdoğan, "türküm demek en tabi hakkındır ama türkçülük yapmak hakkın değildir. çünkü bunlar bölücülüktür." dedi.
--- alıntı ---

katıldığım görüş.

osmanlı imparatorluğunu parçalamak için milliyetçilik akımlarını kullanmıştılar. şimdi mikro milliyetçilik diyerek aynı milletin içinde mikro parçalar oluşturuyorlar.
devamını gör...
--- (alparslan türkeş) ---

milliyetçiyiz, türkçüyüz. neden türkçüyüz? çünkü milletimiz türk milleti’dir. türkçülük, türk milletinin hayatının her safhasında yapacağı her şeyin türk ruhuna, türk geleneğine uygun olması ve türk’e yararlı olması amacının, fikrinin ön planda tutulmasıdır.

--- (alparslan türkeş) ---
devamını gör...
insanın seçmeden, kendi çabasıyla kazanmadığı bir şeyle övünmesi kadar saçma bir şey görmüyorum. ben türküm ama kürt de doğmuş olabilirdim. Allah beni türk yaratmış türküm. milletimi severim. fakat ırkçılık yapmak doğru değil. üstünlük ırk ile olmaz. üstünlük takva ile olur. bu yüzden türkçülük yapmak da bölücülüktür. ve Allah rasulü sav tarafından yapılmaması gerektiği söylenmiştir.
devamını gör...
öncesinde "kürtüm demek en tabi hakkındır ama kürtçülük yapmak hakkın değildir" demişti. iki cümleyi ardarda okumak gerek. yoksa sanki bir hizbe karşı tavır alınmış gibi suni bir algı oluşturur. hoş iyi ya da kötü biz barbadoslular hakkında henüz hiçbir şey dememiş olması dolayısı ile derin bir endişe ile bekliyoruz ama, hakkımızda hayırlısı.
devamını gör...
türkçülüğü ırkçılık olarak algılayanlar için haklı olabilir. peki türkçülük ırkçılık demek mi? türkçülük yeryüzündeki tüm türkleri aynı idealler etrafında birleştirmek ve türk ulusunun mevcudiyetini, birliğini, refahını ve huzurunu sağlamak için çaba göstermektir, çalışmaktır. türkçülük türk ırkını üstün görmek olmadığı gibi diğer ulusları aşağı görmek de değildir. aynı zamanda türkçülük hükümet politikalarından bağımsız olarak bir devlet politikasıdır.

bakın ben her şeyden evvel bir müslümanım. islamın şiarına uygun hareket eden yeryüzündeki tüm müslümanlar da ülkemde yaşayıp devletime ve bayrağıma saygı duyan her etnik grup da benim kardeşimdir. asla ayırt etmem. ancak bir türk olarak da ulusumun birliğini ve mevcudiyetini arzuladığım için türkçüyüm. var mı bir sorun? kimi aşağıladım? kimi ötekileştirdim? kimi kimden ayırdım? kimleri böldüm? türkler üstündür dedim mi? hayır. o halde tayyip erdoğan haksızdır.
devamını gör...
t.c. rejiminin kurucu ilkeleriyle ters düşen söz.

edit: bunu yanlışlayın da öyle gelin mümkünse. kuru kuruya eksiyle bile tatmin oluyorsanız siz sandığımdan da ucuzsunuz. ya bu sözü savunun, ya türkçü anayasayı. kompleksleriniz size çelişkilerinizin üzerinden adımlamayı kolaylaştırıyor diye mi alındınız ifademe?
devamını gör...
bu durumda şöyle demek daha sağlıklı bütün çülük'ler ayrımcılıktır...

mesela milli görüşçülük, atatürkçülük, kürtçülük bunların hepsini ayrımcılık saydığınızda bu iddiaya katılırım...

yoksa sırf bir milletin varlığından rahatsız oluyorsunuz diye, o milletin mensuplarını ayrımcılıkla suçlayamazsınız...

rahatsız olan varsa gitsin bir kabız ilacı alsın...
devamını gör...
elhamdülillah müslümanım elhamdülillah türküm.
türkçülükle ise işim olmaz. zira kavim davası gütmek haramdır. tabi burada önce türkçülük tanımı yapmak gerekir.
türklük islami bir duruştur, bir tavırdır. bu sebeple seküler bir ideoloji olan milliyetçiliğe hapsedilemez.
devamını gör...
ırkıma özgü al bayrak varsa, okul hayatım andımızı okumakla teyit edildiyse, korkma! sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak! mısralarını dile getirdiğim bir istiklal marşı'mı okuyorsam, türk'üm demek beni türkçü yapar fakat bu kutsiyetleri benimsemiş olmak bölücü yapmaz. bölücüler; fetö'dür, pkk'dır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar