trump denen hasta ruhlu adamın tweet'i. yamuk lan bu. sabah başka akşam başka konuşuyor. mahvetmezsen adam değilsin. müstesna ve eşsiz bilgelik diyor adam ha. bu kadar kibre en son firavun sahipti.

--- alıntı ---

"daha önce de açık bir şekilde söylediğim gibi, tekrar ediyorum, eğer türkiye benim müstesna ve eşsiz bilgeliğimle belirlediğim sınırların dışına çıkarsa daha önce yaptığım gibi türkiye ekonomisini mahvederim."

--- alıntı ---

kaynak
devamını gör...
dünyayı bi manyağın yönettiğine mi, dediklerini yapabileceğine mi, bizde siyasilerin ekranda gürleyip alttan ne deniyorsa yapmak zorunda kalacağına mı... neye dertleneceğimizi kestiremediğimiz açıklama.
devamını gör...
trump 'ın suriye nin kuzeyinden çekilme kararı sonrası içerden yükselen sert muhalefetin gazını almak için sarfedilen sözler. attığı diğer tweet lere bakmayıp sadece bunu görünce düşmanca bir ifade gibi duruyor ama adam sabahtan beri kürtler yıllardır türkiye 'ye saldırıyor bizim için savaşmışlarsa bir sürü para ve silah verdik artık askerlerimizi oradan çekeceğiz şeklinde tweet ler atıp duruyor.

biz istediğimizi aldık suriye nin kuzeyindeki terör yapılanmasına karşı operasyon yapma konusunda ciddi olduğumuza ikna ettik ve abd askerleri çekiliyor gerisi hikaye.

yaptırım maptırım hikaye kıbrıs 'ta da aynı şeyi yaşadık ama kıbrıs 'ın bugün ne büyük kazanım olduğu ortada.
devamını gör...
ekonomi çalkantıdayken biz birbirimizin başının etini yiyoruz ekonomi çökerse o sarı kafa kaçacak yer arar bir sinirle fıratın doğusundan girer ebesinin mezarından çıkarız.
devamını gör...
tek mektupla fransayı dize getiren padişahtan bahseder tarih. evet trump bu gücü elinde tutuyor isterse yapar,gördük. ama bugün için,yarın ne olacak? her adım bizi bu sorunun cevabına götürüyor,adımları doğru atmalı. nasıl ki mektupla dize getirdiğin fransa seni parmağında oynattı ileriki tarihlerde sen de parmağında oynadığın şu itleri kul köle yapabilirsin.

ama bu, kimse kusura bakmasın, sigara zammıyla ya da sevgi pıtırcıklığıyla herkesi kucaklayarak olmaz. iktidarı muhalefeti foseptikten farksız şu ülkede geleceğe atılan en sağlam adımlar şu sözlüğün de tabanında olan kodlardır. kod yazın, bol bol yazın. mantık geliştirin kod yazın. bana da yazın. bi de varsa bi çek yazın borçlar birikti...
devamını gör...
tarihimizde bir johnson mektubu vardır. kıbrıs'a ilk harekat denemesi veya blöfünde amerikan başkanından gelen. o gerçekten türkiye'ye dönük küstah bir ayardı.

ama bu değil. bu tamamen iç siyasete dönük, türkleri operasyondan vazgeçiremedik ama bizim dediğimiz yeri geçmeyecekler babında bi gaz alma. abd'nin ypg için savaşmayacağına ama bunun çok da kötü bi şey olmadığına dair avuntu mesajı.
devamını gör...
müstesna ve eşsiz bir bilgelik sahibi olan kişi beyanı.
anlatım bozukluğuna bak. bir şey eşsiz ise müstesna olmaz. eşsiz zaten benzeri olmayandır, nasıl benzerlerinden üstün olsun. uff hem çirkin, hem dil bilmiyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar