türkiye cumhuriyeti

osmanlı'dan kalan 129.4 milyon tl'lik borcu üstlenerek bayrağını açmıştır.

borç ödemelerine 1929'da başlanmış ve tüm borç 1954'de ödenmiştir.
devamını gör...
yaklaşık 90 yıllık bir mazi olmasına rağmen hala 2. sınıf dünya ülkesidir bu ühttp://lke.ve zaman ilerledikçe geriye gitmektedir.bu süre zarfında birçok yeni kurulan ülke sınıf atlamasına rağmen türkiye yerinde saymaya devam etmektedir.bu sistemle biryere varılamayacağı anlaşıldığından derhal.yeni bir şeyler yapması gerken ülke.
devamını gör...
yerinde saymasının en önemli sebebi; ileri gitmek isteyen kadar geriye gitmek isteyen vatandaşlara da sahip olmasıdır. birinin yaptığını diğeri bozar, bu sebeple de yerinde sayar.
devamını gör...
doğduğum ve Allah izin verirse gömüleceğim toprakların sahibi devlet. alemin nizamı çün at sürmüş dedemi, yemen'den dönüşte yüzbaşı rütbesi ile terhis eden ordugahı muhammedi'nin evlatlarının yaşadığı ülke. benim öz vatanım. her na kadar kardeşimi başındaki örtüden dolayı okula almasa da hükümetlerine bağlı kaldığım askerlerinin her birinin saç teli için canım feda dediğim toprak. Allahu teala yüzümü kara, sözümü boşa çıkarmaya.
devamını gör...
hakkında yazılırken sanki başka bir yerden bahsedlir gibi davranılan sahipsiz vatan. kullanılan ibarelere dikkatinizi çekmek isterim. bir devlet, bir yer falan. sanki uganda dan bahsediliyor. kendi vatanına bu kadar düşman, bu kadar yabancı bir nesli hangi inanç veya hangi cemaat yetiştiriyor acaba(aslında biliniyor). sekiz katlı bir apartmanın kapıcısını beğenmediğinizde binayı yıkmaya çalışmak gibi bir şey bu. altında kalacak ve geberecek haberi yok. bozuk olan düzen ise binanın ne suçu var. beyinlerinizi kim bağladı da düşünmeyi bıraktınız.

sahipsiz bir vatanın batması haktır.
sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır.
devamını gör...
vatan veya toprak değildir. anadolu ve doğu trakya toprakları üzerinde kurulmuş yönetim organizasyonudur.

vatan kavramı ile devlet kavramı birbirinden farklıdır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar