biz başörtülü hakimin objektif olup olmayacağını tartışalım öbür tarafta bilmem kaçıncı hırsızlığını yapan tip elini kolunu sallayarak mahkemeden çıksın veya bilmem kaçıncı tacizini yapan iyi halden ceza almasın.

komplo teorisi filan denebilir ama bu planlı bir şekilde yapılan şey. insanların adalete olan inancı bilerek kaybettiriliyor ki haram/helal dinlemeden, kanun/nizam dinlemeden kendi işlerini kendileri halletsin ve kaos olsun, insanların birbirine güven duygusu çöksün. şimdi benim evime hırsız girse ulan dokunsam dert, dokunmasam ayrı dert. benim kızıma/eşime biri gelip hareket çekse bu hırsız gibi bir mevzu da değil ya ben çekip vuracağım ya da konya ovası kadar geniş davranıp başımızı belaya sokmayalım şimdi diyeceğim. peki bu suçları adam gibi yargılayacak bir mahkeme var mı bu ülkede. he var diyen olacağını düşünmüyorum.

biz bu akp'ye adalet getirsin diye oy verdik ama o bilmem kaç sene ekonomi ile milleti oyalayıp ekonomi de çöküşe geçince milletle dalga geçmeye başladı. dün başka iktidarlar yaptı bugün de bizim dilimizi konuşan iktidar aynı şeyi yapıyor. benim çıkardığım ders bu işin kemalisti, müslümanı veya tesettürlü yok bu işin vicdanlısı ve işinin ehli olması var. islam boşuna işi ehline ver demiyor. gayrimüslim dahi olsa adaletsizlik yapmayacaksın ve işi ehline teslim edeceksin. ama islam diyenler bununla ilgilenmiyorlar. onlar kitabı kendilerine uydurma gayretindeler. bu gözler akrabaya iyilik yapın ayetini torpile uyarlayanı da gördü ya o son noktaydı işte.

hep dedim bir iktidar eğitimi adam etmiyorsa, adaleti adam etmiyorsa ve tarım ve hayvancılığı yoluna koymuyorsa kim olduğuna bakmadan at çöpe.
devamını gör...
kazım karabekir nutuk'ta anlatılan bazı şeyler üzerine bir hatırat kaleme almak ister, polis hemen yayınevine baskın düzenler ve kitabı bastırtmaz. sene 1927 filan galiba. o zamandan beri böyle bir gölge gibi yani. anlamadım ben de.
devamını gör...
gerçekten mevcut hukuk sistemine güvenen var mıydı? yani hak kelimesinden türeyen hukuk kavramı hak teala'nın kurallarından bu denli uzakken, avrupa'nın muhtelif ülkelerinden kopyala-yapıştır anlayışıyla hazırlanmış derme çatma bir anayasanın üzerine bina edilmiş adalet(!) sistemine nasıl güvenebilirdik ki? bu konuyu tek eleştiren müslümanlar da değil. aklı başında olan birçok insan bu anlayışa karşı çıkıyor. istanbul üniversitesi bünyesinde hukuk fakültesi öğrencileri tarafından kurulan fikir adasının çalışmalarına bir göz atın derim. bu insanlar mevcut sistemi anarşist tavırlarla yıkıcı bir şekilde eleştiren savruk tipler değil. çoğu akademik anlamda donanımlarını geliştirerek harika bir eleştiri zemininin üzerine eğitim/hukuk/yönetim anlayışlarına karşı duruş gösteriyor. ve lanse edildiği gibi seküler bir bakışları da mevcut değil. he siz ayrıca bir çalışma var diyorsanız yok demem ama gerek yok derim.
devamını gör...
a haber açıkça taraf tutarken fox tv'nin tarafsızlık ilkesine gereği ceza alması, rahip brunson kararı için hükümetin beklenmesi , anayasa mahkemesi kararını tanımıyorum, danıştay andımız kararının uygulanmaması,atatürk'e hakaret eden kadir mısıroğlu hakkında cezai işlemden kaçınılması, meral akşener in düzenlediği olağanüstü kongre kararını onaylayan mahkeme kararının tanınmaması, yahu ben bu koltukta hiç oturmayım o zaman,

adalete güven duyan hala varsa bilmelidir ki

Allah göstermesin olurda bu hainler iktidar olursa çok kişinin canı yanar.
devamını gör...
doğrudur. ben de tüm bu hukuksuzlukların, hırsızlıkların, yolsuzlukların kazara değil bilerek yapıldığını düşünüyorum. adalet olmayan bir memleketin ayakta kalması varlığını sürdürmesi im kan sız. kökten dinci olarak adlandırılan, dindar olarak adlandırılan insanlar da beynini kullanan ateisti de aynı şeyi söylüyor. liyakat, adalet diye diye gırtlağımız patladı. adamlar bu kara düzeni devam ettirmek için öyle oyunlar oynuyorlar ki. geçen biri eğitimli insanlar vatan haini oluyor demiş. bu nasıl bedbaht bir açıklama. eğitimli, vicdanlı, ne dediğini bilen,dünyayı bilen, hakkı hukuku bilen adam istemedikleri için eğitimi bitirdiler.
Allah için bugün bu kadar imam hatip okulunun amacı ne? din adamı yetiştirmek mi? müslüman bilim adamı yetiştirmek mi? madem düz liseler, fen liseleri, endüstri meslek liseleri bunu başaramıyor o zaman neden başaramadığına odaklanırsın ve ıslah edersin.
zarar eden kurumları ıslah etmek yerine peşkeş çekenler için hiç duyulmadık bir şey tabi ıslah etmek. söylenecek çok söz var ama duyacak o kadar kulak yok. fetöcü taassubu gibi iktidar mutassıbları var.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar