genellemeler yanlıştır düsturunca hatalı olmasına rağmen yaklaşım olarak tutarli olduğunu düşündüğüm tespit. muhafazakar kesim için bilhassa cinsellik ahlak konusunda en temel kriter olarak ele alınır. dedikodu, haset, hak yeme, yalan söyleme gibi ahlaksız davranışlar üzerinde durmak yerine en fazla cinsel konular belirleyici olur. nedeni için çok fazla yorum tespit kasabilirsiniz lakin bundan önce işin bu noktada düğümlenip diğer konuların pas geçilmesi ciddi bir problematiktir.

asıl sorulması gerekenler yerine kim kiminle yattı, dekolte görünüyor, ahlaksız kadın, mini etek mi giymiş, aa hak etmiş, zaten kaşardi, dul kadın değil mi normal, bakire değilmiş sürtük gibi spot cümlelerle ahlakilik ısrarla cinsel konulara indirgeniyor. bu bir çeşit savunma mekanizması olabileceği gibi cinsel açlığın ve azgınlığın da net belirtisi konumundadır. öte yandan ahlaki erdem ve eylemleri tek bir noktaya toplayıp diğerlerini göz ardi etmek müthiş bir stratejik ahlaksızlik yöntemi olarak göze çarpıyor. en basitinden chp'li deniz baykal'ın görevinden kasetler vasıtasıyla alınmasi ya da alınmaya zorlanmasi siyasi ahlaksızliga net ornektir. ancak yolsuzluk, hırsızlık, haksızlık gibi hiçbir konuda benzer yaptırım olmaması içler acısı bir durum değil de nedir?

toplum torpil yapan ve yapılana karşı gerekmediği ya da kendisine zarar vermediği sürece bir reaksiyon göstermez. fakat bu cinsel bir mesele olunca olayın ivmelenip yayılması einstein e=mc2 formulune denk bir hıza sahip oluyor. ve bu noktada problemin olduğu o kadar bariz ki. bunu doymamışlık, islam dininin zinayı yasakladığı için ilgi çekmesi haramın tatlı gelmesi gibi basit argümanlarla dayandirilması yahut "batının ahlaksızlığının toplumumuza aksetmesi" olarak lanse edilmesi ironik oldukça tirajikomiktir. ahlaksızlığı örtbas ve üzerinden atarak başkasını suçlama ahlaksızlığı birbirini muazzam destekliyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar