türkiye'de aslında ekonomik krizin olmaması

gece farkettigim durum. şöyle ki ekonomik kriz denilen şey, turkiye örneğinde, zengin kesimin kazancının azalması demek. bu durumda zengin kesim devlet üzerindeki baskısını kullanıp fakir kesimin uzerine daha cok cullaniyor. ve bu da ekonomik kriz olarak adlandırılıyor. en basitinden adil bir gelir dağılımı olsa ve devasa kamu harcamaları olmasa(zira bunlar hep vergi) ulke güllük gülistanlık. ama zenginler ve bürokratlar pastalarini azaltmak istemediginden, siz insanlar cumartesi günü işe gidiyorsunuz.
devamını gör...
olmayan olmama. ekonomik kriz var. lakin olması gerekenden çok çok çok daha hafif. bu tuhaf bir durum aslında. zahiri bir takım sebepler sayılabilir ama ben daha çok türkiye'nin mazlumlara yaptığı yardımların karşılığı olarak Allah'ın ekonomimizi bereketlendirdiğine inanıyorum. malum gelirine oranla en çok insani yardımı yapan ülke türkiye. dünyada hakkı temsil eden tek ülke türkiye.
devamını gör...
haklı ama eksik bir tespit. avm'ler tıklım tıklım dolu, herkesin elinde sıfır km arabası var, insanlar ciklet alır gibi 10'ar, 20'şer ay taksitli telefon alıyorlar, cafeler ve eğlence yerleri tıklım tıklım dolu. hatırlayın daha iki hafta önce avengers endgame izlemek için sinemada boş koltuk bulamıyordunuz. madem ülkede ekonomik kriz varsa ilk önce bankaların batması gerekmiyor muydu? muhalefet ekonomik kriz haberlerini pompalamaya başladığından beri pek çok tanıdığım ev aldı. eğer ekonomik krizde olsaydık insanlar ev alır mıydı?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar