türkiye'de kutsal olmayan meslekler

10 dakikadır düşündüğüm halde bulamadığım liste. herhangi bir şekilde kpss ile girilen tüm işler zaten kutsal mesela. pervari'de yahut bingöl genç'te maden ocağında 1/4 memur olmak aşırı kutsal bir durum, ödev verip pedagojiden zerre anlamayan öğretmen de kutsal, fatih itfaiyesinde çay içen şaban abi de kutsal, kadiköy vapurunda biletçi rüstem abi çok kutsal, halkbank veznedarı şirin hanım kutsaliye, thy pilotu burak abimiz..

takım formaları kutsal, arma kutsal, meclis kutsal, trt 1 kutsal, chp ak parti kutsal, başhekim çok kutsal bir sözlük yazarlığı leş meslek onu diyeyim.
devamını gör...
bu biraz dine batıl inanç gözüyle bakan insanların , kendi inandığı trilyon tane batıl inancı olması gibi bir şey. her insan kendi deneyimine az çok kutsallık arz eder. porno filmde ter siliciliği yapana bile sorsan , olağanüstü kutsal ve ilahi bir demeç verebilir size.
devamını gör...
annelik. eskidendi tabi anneliğe verilen kıymet. şimdi devir değişti. ahlaki çöküş niye başladı diyenler toplumun en küçük birimi olan ailenin çöküşünü bir tasavvur etsinler, anlayacaklar. hem ne diyordu şair:

“belli bir bozgun yaşamışız
her şeye ölüm dadanmış sanki

kadınlar ki, anne olmamak için direniyorlar
erkekler ki, savaşmayı tümden unutmuşlar
çocuklar zaten hiç çocuk olmuyor
çocukluk kalkmış dünyadan gibi
her çocuk antik çağ filozoflarından bir kalıntı sanki.”


*
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar