türkiye’de ucuz olan şeyler

sanki yok gibi. ben bulamadım yani. elle tutulmayan şeyler de almış başını gidiyor. onlar da pahalı.
çok benciliz çokkk.
devamını gör...
ülkeyi gömmek çok ucuz. başlık altında olumlu pek bir şey yok zira.
insan hayatı denmiş mesela. ben avrupalı olmak istemezdim ama, sahte bir ‘insan hayatı değerlidir’ mottosuyla yaşamak ve bunun farkında bile olmamak bence çok daha kötü bir şey.
biz memleketin kıymetini bilmiyoruz. bizde mesela misafirperverlik çok ucuz, hatta o kadar ucuz ki insanlarımız bunu yaparken farkında bile değiller, hayatın olağan akışında olması gereken bir şeymiş gibi.
karamsarlaştıkça kararıyoruz, yapmayalım.
devamını gör...
sağlık. bu gerçekten hayret edilecek derecede ucuz. acıbadem hariç tabi. bir de insan hayatı ucuz diyen arkadaşlara tam katılacak gibi oluyorum sonra aklıma hindistan falan geliyor.
devamını gör...
deniz kenarında bir kafeye gidip çaya 5 lira verirseniz bu ülkede her şey pahalı zannedersiniz. kurtulun şu aşağılık psikolojisinden. amerika gibi zalim ve somurgeci pislik bir ülkede yaşamaktansa domatese iki kuruş fazla ödemeye razı olamiyorsaniz bu ülkede yasadigina sukredenlerden daha fazla sevdiginizi iddia etmeyin bile. insan hayatı ucuz yani değersiz diyorsunuz. benim için değerli. sizin icin de degerli olsun. değersiz olsa bile siz değerli olduğunu soyleyin ki insanlar böyle böyle öğrensin. sikayet ederek değil 40 kere söylersek olur kafasiyla söyleyin. ucuz dedikçe satın almak isteyen çok olur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar