bilmiyorsanız konuşmayın arkadaş. yerli ürün bir ülkede üretilen ama hak sahibi yerli ya da yabancı olabilen üründür. milli ürün nerede üretirsen üret hak sahibi olduğun üründür. apple bir çok şeyi hatta her şeyi abd dışında yapıyor yani abd yerli üretimi değil. ama hak sahibi yani milli ürün, nihayetinde para amerika'ya akıyor ve bir trilyonluk apple oluyor. siemens, general electric falan yerli yani.
devamını gör...
apple'ın çinde ürettirdiği ürünlerin karı çin'e gidiyor sananların ders vermeye kalkıştığı rezalet . ama bunlar için ülke menfaati değil icraat sahiplerinin aklanması önemli savunmazlarsa ölebilirler yazık .
devamını gör...
devlet bu ülkede üretim yapan bir firmadan öncelikle vergi alır. ikincisi cari açığın kapatılması için faydalıdır. üçüncüsü istihdam sağlar işsizliği azaltır. dördüncüsü üretim yaptığı ülkenin üretim gücünü ve yetişmiş vasıflı insan sayısını artırır. son olarak ülkeye teknoloji transferi sağlar.

yani korede üretilen hyundai marka arabaya göre türkiye de üretilen hyundai marka bir arabanın getirisi daha fazladır.
devamını gör...
kimsenin üzerinde anlaştığı bir türk kavramının bile olmadığı ve türküm demenin faşistlik zannedildiği türkiye cumhuriyeti nde fazla şeedilmemesi gereken meseledir.
eskiden yerli malı haftası olurdu. neden artık yok. eskiden ürünlerin üzerinde türk malı yazardı. neden artık göremiyorum. eskiden kendi kendimize az çok yetebilir bir ülkeyken bu ülkede tarım ve hayvancılık neden öldürüldü.
köylü milletin efendisi iken müteahhitler neden şehrin ağası haline geldi. neden ülkeyi yıllarca yöneten adam aldatıldım diyip hiç bir bedel ödemeden yoluna devam edebiliyor. neden pkk nın en işine gelen zamanda çözüm süreci. neden suriye sınırındaki mayınlar temizlendi. neden elde avuçta her işletme ıslah edilmek yerine yok pahasına satıldı. neden geri dönüşümü olan yerlere değil de betona gömdük paraları. neden market zincirlerinin ihyâsı için küçük bakklar öldürüldü. neden avmler ihya edilirken küçük esnaf gömüldü. o kadar çok neden var ki saymakla bitmek ama siz önce şuna cevap verin milli şefin treni niçin beyaz
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar